Chet Faker wrócił na dobre. Premiera albumu „Hotel Surrender” nadchodzi


20 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Nick Murphy może i nie żyje, za to Chet Faker ma się znakomicie. Odrodzony projekt powraca po latach z nową, świeżą muzyką. Premiera albumu Hotel Surrender już za chwilę!

Nick Murphy powraca do Cheta Fakera

Spokojnie. Ten początek może zabrzmiał nieco niefortunnie, ale u Nicka Murphy’ego rzeczy z pewnością mają się wyśmienicie. Znany głównie jako Chet Faker australijski artysta, po krótkiej i zdecydowanie mniej owocnej przerwie na pracę pod własnym imieniem i nazwiskiem, powraca bowiem do swojego porzuconego przed laty pierwotnego projektu.

I choć ostatnie nowości od Nicka Murphy’ego to wydany zaledwie rok temu album instrumentalny Music For Silence, od Cheta Fakera nie słyszeliśmy już nic od prawie siedmiu lat. Aż do Low, czyli singla, który ukazał się w listopadzie i zapowiedział powrót artysty.

Chet Faker – Low

Chet Faker dzieli się kolejnym, nastrojowym singlem Whatever Tomorrow

Po Low przyszedł czas na jeszcze ciekawszą prepozycję – nieco funkowe Get High, aż do najnowszego singla sprzed kilku dni – Whatever Tomorrow, który zwiastuje premierę zupełnie nowego albumu Cheta Fakera. Zanim jednak to, wróćmy na chwilę do najnowszej propozycji od Australijczyka, bardzo zresztą udanej i chwytliwej. Ze wszystkich dotychczasowych singli Chet Fakera, otwierających nowy rozdział w jego karierze, Whatever Tomorrow to chyba najbardziej klimatyczna przystawka, która wywołała u mnie jeszcze większy apetyt na danie główne. Sprawdźcie sami!

Chet Faker zapowiada nowy album. Hotel Surrender nadciąga!

Przechodząc do nadchodzącego albumu Chet Fakera – wyczuliście ten wakacyjny vibe i letnie słońce w singlu Whatever Tomorrow? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo krążek Hotel Surrender będzie miał swoją premierę w samym sercu – miejmy nadzieję – gorącego lata, a dokładnie 16 lipca tego roku! Sam artysta mówi o swoim nadchodzącym wydawnictwie:

Nowy album to dla mnie ogromna zmiana perspektywy… O muzyce myślałem w inny sposób. Czułem się jakbym uczestniczył w krucjacie, lub w twórczej odysei. Teraz muzykę postrzegam jak terapię. Czasem trzeba znaleźć się w kompletnej ciemności, aby dotrzeć światło. Zdałem sobie sprawę, że to właśnie sedno twórczości Cheta Fakera. Czułem, że świat cierpi, więc pomyślałem, że zrobię coś małego aby dać ludziom trochę radości.

Chet Faker – Hotel Surrender, tracklista albumu

  1. Oh Me Oh My
  2. Low
  3. Get High
  4. Whatever Tomorrow
  5. It’s Not You
  6. Peace of Mind
  7. Feel Good
  8. I Must Be Stupid
  9. So Long So Lonely
  10. In Too Far
Chet Faker album Hotel Surrender
Chet Faker – „Hotel Surrender”, okładka albumu

Chet Faker – Hotel Surrender, preorder albumu

Jeśli ze zniecierpliwieniem przebieracie nogami na myśl o premierze albumu Hotel Surrender, już teraz możecie nieco ostudzić swoje poruszenie zamawiając preorder krążka. Ten jest już dostępny pod tym linkiem w wyjątkowych wydaniach: na CD, winylu, wyjątkowym, pomarańczowym winylu, równie pomarańczowej kasecie oraz w pakiecie z hotelowymi gadżetami, w których skład wchodzą: torba, opaska na oczy do spania, skarpetki, notatnik z ołówkiem oraz kultowe, hotelowe kapcie! Nie przegapcie!

Chet Faker album Hotel Surrender
preorder albumu „Hotel Surrender”

Nick Murphy może i nie żyje, za to Chet Faker ma się znakomicie. Odrodzony projekt powraca po latach z nową, świeżą muzyką. Premiera albumu Hotel Surrender już za chwilę! Nick Murphy powraca do Cheta Fakera Spokojnie. Ten początek może zabrzmiał nieco niefortunnie, ale u Nicka Murphy’ego rzeczy z pewnością mają się wyśmienicie. Znany głównie jako […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.