fot. CD Projekt RED

CD Projekt RED zaskakuje. Nowa gra „Gwint: Mag Renegat” już dostępna


07 lipca 2022

Podziel się newsem:

Gwint: Mag Renegat to nowa karcianka od CD Projekt RED. Gra ukazała się dosłownie z dnia na dzień.

Gwint: Mag Renegat debiutuje

Od zapowiedzi do premiery minął zaledwie jeden dzień. Ni stąd, ni zowąd CD Projekt RED zapowiedział karciankę Gwint: Mag Renegat wczoraj, 6 lipca. Dziś, 7 lipca gra jest już dostępna. To się nazywają szybkie ruchy. Wiadomo już, że produkcja nosiła wcześniej roboczą nazwę Project Golden Nekker, a o jej powstawaniu wiedzieliśmy od stycznia 2022 roku. Jak widać CDPR przyjął strategię „w żadne reklamowanie nie będziemy się bawić” i niczym Taco Hemingway po prostu wypuściło grę. Ale czym w zasadzie jest Gwint: Mag Renegat?

Sprawdź także: Nowy Cyberpunk 2077 w drodze. CD Projekt RED uruchomiło zbiórkę na Kickstarterze

Produkcja to rozszerzenie wieloosobowego Gwinta, nastawiona jest jednak na rozgrywkę dla jednego gracza.

Pomysł na Maga Renegata przyszedł, kiedy zaczęliśmy dostrzegać, że wielu graczy chciałoby karcianki nastawionej na tryb PvE [Player vs Environment, przeciwieństwo PvP, czyli Player vs. Player]. O ile Gwint jest idealnym rozwiązaniem dla graczy poszukujących rozgrywki wieloosobowej, doskonale rozumiemy to, że część z nich wolała format minigry. Dzięki grze Gwint: Mag Renegat dajemy graczom możliwość, aby zagrali w odświeżoną karciankę w sposób, jaki sami preferują

– mówi reżyser gry, Vladimir Tortsov.

Fabuła nowego Gwinta przenosi graczy w czasy, kiedy na Kontynencie nie było jeszcze wiedźminów. Historia śledzi losy maga Alzura, który szuka sposobu na stworzenie zabójców potworów, które przeniknęły do jego świata. Twórcy zapowiadają jednak, że bardziej skupili się na rozgrywce niż na fabule. Nie ma zatem co liczyć na ogromnie rozbudowaną historię.

Nie traktujemy tej historii jako rozszerzenia wiedźmińskiego świata. Chcieliśmy po prostu dać szerszy kontekst tego, kim był Alzur, jakie były jego motywacje i w jakim żył świecie. Mamy nadzieję, że to graczom wystarczy, aby odpowiednio wczuć się w grę. Nie oczekujemy, że fabuła będzie głównym powodem, dla którego będą chwalić produkcję

– kontynuuje Torstov.
gwint mag renegat
fot. CD Projekt RED

Co oferuje Gwint: Mag Renegat?

Gwint: Mag Renegat nie odbiega znacząco od podstawowej, wieloosobowej wersji Gwinta. Głównym celem gracza jest powiększanie swojej talii kart wraz z postępem w odkrywaniu mapy i walka z przeciwnikami. W grze obecne są cztery talie, a każda z nich ma swój motyw przewodni. Talie można jednak budować wokół trzech kluczowych kart. Ukończenie całej gry wraz z aktywnościami pobocznymi zajmuje około trzydziestu godzin. Produkcja jest obecnie dostępna w dwóch wersjach: podstawowej oraz deluxe, która zawiera ścieżkę dźwiękową, trzy alternatywne skórki wyglądu Alzura oraz premie do gry wieloosobowej.

Gwint: Mag Renegat to nowa karcianka od CD Projekt RED. Gra ukazała się dosłownie z dnia na dzień. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Gwint: Mag Renegat […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →