kadr z klipu do utworu „Hot Shit” Cardi B, Kanyego Westa i Lil Durka

Cardi B odwiedziła swoje byłe gimnazjum. Nie przyszła z pustymi rękami


14 września 2022

Podziel się newsem:

Cardi B pojawiła się w swoich rodzinnych stronach na nowojorskim Bronxie, by przekazać ogromną kwotę gimnazjum, do którego uczęszczała.

100 tysięcy na wsparcie szkoły

Zaznaczanie, że pamięta się o swoim pochodzeniu, jest jednym z najczęstszych motywów przewijających się w muzyce rap. Od słów do czynów często jednak długa droga. Nie dotyczy to Cardi B, która wykazała się wielką miłością do swoich rodzinnych stron podczas odwiedzin I.S. 232 The Alexander Macomb School na nowojorskim Bronxie, a więc gimnazjum (amerykańskie middle school), do którego uczęszczała. Raperka wygłosiła przemowę do obecnych uczniów i przekazała kwotę 100 tysięcy dolarów na rozwój i dalsze funkcjonowanie placówki. Mówiła m.in. o biedzie, jaka spotyka mieszkańców dzielnicy:

Patrzyłam na niektóre rejony. To, jak ceny szybują w górę… Chciałabym się dowiedzieć, jak ludziom udaje się tu przeżyć z dnia na dzień? Moja rodzina i moi przyjaciele mają szczęście, że mają mnie, ale co dzieje się z ludźmi, którzy nie mają wsparcia takiej osoby jak ja?

– Cardi B w swoim przemówieniu.

Fragment przemówienia Cardi B

Nie pierwsza taka sytuacja

Już wcześniej w tym roku Cardi B wsparła lokalną społeczność dzielnicy, z której pochodzi. Gdy w wyniku pożaru budynku mieszkalnego zginęło 17 osób, opłaciła koszty pogrzebu każdej z nich. Wypowiedziała się o tej sytuacji w taki sposób:

Jestem niezwykle dumna, że pochodzę z Bronxu. Mam rodzinę i mnóstwo przyjaciół, którzy wciąż tam mieszkają i pracują. Więc kiedy usłyszałam o pożarze i wszystkich ofiarach, wiedziałam, że muszę zrobić coś, aby pomóc

– Cardi B w swoim przemówieniu (tłumaczenie własne).

Cardi B pojawiła się w swoich rodzinnych stronach na nowojorskim Bronxie, by przekazać ogromną kwotę gimnazjum, do którego uczęszczała. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →