fot. Harrison Whitford

Supergrupa Boygenius z Phoebe Bridgers zapowiada album trzema singlami


19 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Boygenius to zespół złożony z Phoebe Bridgers, Julien Barker i Lucy Dacus. Artystki wydały single $20, Emily I’m Sorry oraz True Blue, które zapowiadają nadchodzący album The Record. To prawdziwy rarytas dla fanów amerykańskiego indie.

Supergrupa boygenius zapowiada album

Indie supergrupa boygenius z Julien Baker, Phoebe Bridgers i Lucy Dacus zapowiedziała debiutancki album The Record. Krążek zapowiadają trzy nowe utwory. Pełny materiał grupa wyda już 21 marca.

Choć wszystkie utwory tworzone są przez całą grupę, w każdym z singli inna wokalistka wychodzi na prowadzenie. $20 należy do Baker, Phoebe przejmuje Emily, I’m Sorry, a w True Blue dominuje Dacus. Zajawka nadchodzącego albumu to gratka dla fanek i fanów współczesnego indie z gitarowym, marzycielskim brzmieniem. Nie brakuje tu emocjonalnych akcentów zaznaczonych mocniejszymi partiami wokalnymi, charakterystycznymi efektami gitarowymi czy perkusyjnymi ozdobnikami.

Niezależne artystki indie

Wszystkie artystki mają swój unikalny styl, który miały okazję prezentować we wcześniejszych projektach i solowej twórczości. Jak na razie to Phoebe Bridgers robi w grupie najwięcej rozgłosu na fali popularności albumu Punisher z 2020 roku. Z multiinstrumentalistką Julien Baker (albumy Sprained Ankle, Turn out the Lights, Little Oblivions) ma wiele wspólnego, zaczynając od wytwórni-matki Matador Records, gdzie nagrały pierwszy minialbum boygenius w 2018 roku. Łączy je otwarte mówienie o swoich doświadczeniach, którymi dzielą się w szczerych tekstach. Grupę dopełnia Lucy Dacus. Od czasu wydania singla I Don’t Wanna Be Funny Anymore w 2015 roku z sukcesem rozwija karierę na scenie muzyki niezależnej.

Artystki nagrywały nadchodzący album w studiu nagraniowym Shangri-La w Kaliforni z Rickiem Rubinem. To wszechstronny producent muzyczny, który współpracował z arystami różnych gatunków, od Adele, przez Metallikę, po Kanye Westa. The Record zespołu boygenius wyda wytwórnia Interscope.

Tracklista albumu The Record:

 1. Without You Without Them
 2. $20
 3. Emily I’m Sorry
 4. True Blue
 5. Cool About It
 6. Not Strong Enough
 7. Revolution 0
 8. Leonard Cohen
 9. Satanist
 10. We’re In Love
 11. Anti-Curse
 12. Letter To An Old Poet

Boygenius to zespół złożony z Phoebe Bridgers, Julien Barker i Lucy Dacus. Artystki wydały single $20, Emily I’m Sorry oraz True Blue, które zapowiadają nadchodzący album The Record. To prawdziwy rarytas dla fanów amerykańskiego indie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →