fot. A.Rapoport/Corbis/Getty Images

Bob Dylan ponownie nagra „Blowin’ in the Wind”


26 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Nagrana przez Boba Dylana w latach 60. piosenka doczeka się nowej odsłony. Będzie to pierwszy oficjalny Ionic Original, format analogowy opracowany przez T Bone Burnetta.

Klasyk powracający z impetem

Nagrany ponownie klasyk z lat 60. – Blowin’ in the Wind – pojawił się pierwotnie na wydawnictwie The Freewheelin Boba Dylana. Odświeżony utwór będzie pierwszym tworem w świecie Ionic Original, czyli nowym formacie analogowym opracowanym przez wieloletniego współpracownika Dylana, T Bone Burnetta.

Bob Dylan
fot. NME

Nowa wersja Blowin’ in the Wind będzie pierwszym odświeżonym nagraniem Dylana od czasu wydanego 60 lat temu oryginału. Powstanie tylko jedna kopia tego wydawnictwa, której sprzedaż szacuje się na 600 tys. – 1 mln funtów.

Przeczytaj także: Timothée Chalamet wcieli się w rolę Boba Dylana?

Burnett ogłosił Ionic Originals w zeszłym miesiącu. Będzie to wysokiej jakości technologia audio, dostępna w postaci aluminiowych dysków pomalowanych lakierem. Jest to pierwszy duży format w analogowej reprodukcji muzyki od ponad siedmiu dekad, po pojawieniu się płyty poliwinylowej

Sześćdziesiąt lat po tym, jak Bob po raz pierwszy napisał i nagrał Blowin in the Wind, daje nam teraz zupełnie nowe nagranie swojej piosenki. Taką, która jest zarówno głęboko aktualna dla naszych czasów, jak i współbrzmiąca z dziesięcioleciami życia i doświadczenia artysty. Jesteśmy wdzięczni firmie Christie’s za wiarę w „Ionic Original” oraz za zaprezentowanie światu mistrzowskiego nagrania Boba w wyjątkowy i znaczący sposób.

– powiedział Burnett

Bob Dylan – Blowin’ in the Wind, posłuchaj!

Christie’s jest podekscytowana możliwością zaoferowania tego wyjątkowego nagrania Blowin’ in the Wind Boba Dylana, jednej z najważniejszych piosenek napisanych w ostatnim stuleciu, na tym przełomowym nowym albumie Ionic Original. Bardzo podzielam pasję T Bone Burnetta do dźwiękowej doskonałości dźwięku analogowego i dobrze, że to ważne osiągnięcie jest oferowane jako wyróżniająca się część.

– dodaje Peter Klarnet, starszy specjalista aukcji Christie’s

Nagrana przez Boba Dylana w latach 60. piosenka doczeka się nowej odsłony. Będzie to pierwszy oficjalny Ionic Original, format analogowy opracowany przez T Bone Burnetta. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Klasyk powracający z impetem Nagrany ponownie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →