kadr z teledysku do utworu „What Was I Made For”

Billie Eilish wydała singiel do „Barbie”. Wcale nie jest różowo


13 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

What Was I Made For to nowy utwór Billie Eilish do filmu Grety Garwig Barbie. Artystka zapowiadała, żebyśmy przygotowali się na „łkanie”.

Barbie Eilish. Łzawy utwór do filmu

Już kilka dni temu dowiedzieliśmy się o tym, że Billie Eilish pojawi się w soundtracku Barbie. Za album z utworami do filmu Grety Gerwig odpowiada Mark Ronson, wielokrotny laureat Grammy. To właśnie autorkę Happier Than Ever uważa za najmocniejszą część Barbie: The Album. O utworze What Was I Made For jeszcze przed wydaniem mówiła, że to piosenka, na której fani „będą łkać”. Po oficjalnej premierze singla razem z teledyskiem możemy potwierdzić, że klimat muzyczny i wizualny utworu z pewnością odbiega od estetyki „barbie pink” i ironicznej gry aktorskiej Margot Robbie i Ryana Goslinga.

Ubrana w żółty strój lalki, z wysoko upiętym żółto-blond wysokim kucykiem i grzywką, artystka przenosi nas do retro świata Barbie. W teledysku Billie przygląda się ubrankom dla lalek w szkolnej ławce w starym stylu. W pewnym momencie jej idealny obrazek zalewa się strugami deszczu.

Tożsamość Billie Eilish jak Barbie

Melancholijną atmosferę oddaje nie tylko teledysk, ale przede wszystkim tekst utworu What Was I Made For. Do czego zostałam stworzona? Nad tym może zastanawiać się Barbie w nadchodzącym filmie Gerwig, w którym lalka kwestionuje swoją rolę w Barbie Landzie. Interpretacja z pewnością odnosi się jednak również do samej Billie, która wkradła w teledysk odniesienia do swojej kariery i tego, jak postrzegana jest przez świat mediów.

materiały promocyjne

Billie kwestionuje swoją tożsamość podobny sposób jak Barbie. Gdy Eilish w 2021 roku wyłamała się ze stylu m.in. okładką Vogue’a, na której pierwszy raz w swojej karierze pokazała się od bardziej stereotypowo kobiecej strony niż zazwyczaj, doświadczyła dużej seksualizacji i atencji, która jej się nie podobała. Opowiadała o tym w wywiadach, w których zaznaczała również, jak trudno jest być nastolatką, która mierzy się z oceną społeczną swojego ciała. Kontekst z pewnością pokrywa się z sensem nadchodzącego filmu Barbie, który zobaczymy już 21 lipca.

What Was I Made For to nowy utwór Billie Eilish do filmu Grety Garwig Barbie. Artystka zapowiadała, żebyśmy przygotowali się na „łkanie”. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →