Ben Howard zapowiada nowy album. Posłuchaj singla “What A Day”!


28 stycznia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ben Howard powraca! Artysta właśnie zapowiedział swój czwarty album. Sprawdźcie szczegóły i posłuchajcie nowego singla What A Day!

Ben Howard – arcymistrz w przelewaniu emocji na dźwięki

Ben Howard to brytyjski, muzyczny czarodziej, choć wątpię, żebyście o nim nie słyszeli. Zadebiutował w 2011 roku albumem Every Kingdom i od tego czasu skutecznie porusza tysiące fanów na całym świecie swoim nietuzinkowym, akustyczno-alternatywnym, ale przede wszystkim pełnym szczerych i prawdziwych emocji brzmieniem.

Prawdziwym sukcesem Howarda okazał się jego drugi album I Forget Where We Were, przepełniony muzycznym smutkiem, nostalgią, mrokiem a nawet rozpaczą. Dla mnie Ben Howard przekroczył na tym krążku wszelkie granice bycia arcymistrzem w tak zgrabnym i przeszywającym oczyszczaniu się z emocji i przekładaniu ich na dźwięki.

Ostatnie wydawnictwo Howarda to album Noonday Dream z 2018 roku. Teraz przychodzi czas na nowe, bowiem Brytyjczyk właśnie zapowiedział swój czwarty album!

Ben Howard zapowiada nowy album – Collections From The Whiteout. Data premiery

Płyta zatytułowana Collections From The Whiteout ukaże się już 26 marca tego roku. To pierwsze wydawnictwo Bena Howarda, na którym muzyk oddał produkcyjną pałeczkę komuś spoza własnego zespołu i grona najbliższych współpracowników. Tym razem pomógł mu Aaron Dessner – na co dzień gitarzysta The National, współpracujący również z Sharon Van Etten, czy Taylor Swift.

Ben Howard nowy album Collections From The Whiteout
Ben Howard

What A Day – posłuchaj nowego singla Bena Howarda

Jesteście ciekawi, czym poskutkuje to połączenie sił? Posłuchajcie zatem pierwszego singla zapowiadającego album Collections From The Whiteout. To nieco inny, zdecydowanie mniej smutny Howard, niż dotychczas. Zobaczcie również towarzyszący mu teledysk w reżyserii Cloe Bailly, zrealizowany w Bułgarii.

To był dość bezsensowny pomysł oparty na rymie „back to back they faced each other, drew their swords and shot each other” z lekką dozą zwierzęcej historii. Cloe udało się w jakiś sposób zamienić zwykłe zdjęcia na wsi w historię o zachwycającej zemście. Cloe jest królową czarnego humoru, więc jestem wdzięczny, że jako przyjaciele mogliśmy współpracować z eklektyczną bułgarską ekipą oraz że udało się to nam w tak dziwnych czasach. Wszystko było jeszcze bardziej ciekawe w kompletnie obcym języku.

Ben Howard – Collections From The Whiteout, preorder, tracklista, okładka

Na Collections From The Whiteout znajdzie się aż czternaście premierowych utworów. Preorder albumu i towarzyszący mu, specjalny merch możecie już teraz zamawiać na oficjalnej stronie artysty. Tymczasem zapoznajcie się z pełną tracklistą i okładką nadchodzącej płyty Bena Howarda.

 1. Follies Fixture
 2. What A Day
 3. Crowhurst’s Meme
 4. Finders Keepers
 5. Far Out
 6. Rookery
 7. You Have Your Way
 8. Sage That She Was Burning
 9. Sorry Kid
 10. Unfurling
 11. Metaphysical Cantations
 12. Make Arrangements
 13. The Strange Last Flight Of Richard Russell
 14. Buzzard
Ben Howard nowy album Collections From The Whiteout
Ben Howard – “Collections From The Whiteout”, okładka albumu

Ben Howard ponownie zaskakuje. Co usłyszymy na nowej płycie?

Czego jeszcze możemy spodziewać się po nowym albumie Bena Howarda? Obecny na poprzednich albumach Brytyjczyka mrok i melancholia mogą nie znaleźć tu tak wiele przestrzeni, bowiem proces twórczy i inspiracje wyglądały na Collections From The Whiteout zupełnie inaczej. Piosenki składające się na ten album są wynikiem wnikliwej analizy nagłówków oraz scrollowanych historii. Ben zebrał najciekawsze wycinki i pozwolił, by jego ciekawość przejęła kontrolę. Efektem był dźwiękowy szkicownik składający się m.in. z loopów na taśmach oraz efektów gitarowych.

I tak: Crowhurst’s Meme zostało zainspirowane śmiercią żeglarza-amatora Donalda Crowhursta; Sorry Kid – historią rosyjskiej oszustki Anny Sorokin; The Strange Last Flight of Richard Russel to opowieść o Richardzie Russellu, człowieku, który ukradł i rozbił samolot w Seattle; a Finders Keepers – rozczłonkowanym ciele znajomego ojca, które zostało znalezione w walizce dryfującej po Tamizie. Sytuacja polityczna również bardzo mocno wpłynęła na kształt tych utworów. Równolegle pojawiają się w nich osobiste anegdoty dotyczące życia artysty.

Ben Howard nowy album Collections From The Whiteout
Ben Howard

Wyjątkowi goście na nowym albumie Bena Howarda

Ben Howard zaprosił również na swój nowy album znakomitych nowych muzyków, takich jak Yussef Dayes, Kate Stables z This Is The Kit, James Krivchenia z Big Thief, Kyle Keegan z Hiss Golden Messenger czy wspomniany wcześniej Aaron Dessner. Collections From The Whiteout powstało także z udziałem gitarzysty i wieloletniego współpracownika Howarda, Mickeya Smitha, z kolei Rob Moose (współpraca z Bon Iver, Laura Marling, Blake Mills, Phoebe Bridgers) odpowiedzialny jest za aranżację smyczków.

Wygląda na to, że Ben Howard, choć może zmienił nieco kolorystykę swojego brzmienia, ponownie szykuje swoim odbiorcom wyjątkową, muzyczną podróż, pełną rozmaitych przygód i odkryć, na które będziemy trafiać po drodze. Czekacie?

Ben Howard nowy album Collections From The Whiteout
Ben Howard

Ben Howard powraca! Artysta właśnie zapowiedział swój czwarty album. Sprawdźcie szczegóły i posłuchajcie nowego singla What A Day! Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Ben Howard – arcymistrz w przelewaniu emocji na dźwięki Ben Howard to brytyjski, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →