kadr z filmu „Batman”

„Batman” mógł wyglądać zupełnie inaczej. Jest nagranie, na którym Barry Keoghan, filmowy Joker, odgrywa postać Riddlera


04 października 2022

Podziel się newsem:

Batman Matta Reevesa mógł przybrać zupełnie inny kształt niż to, co mieliśmy okazję obejrzeć. Jak się okazało, Barry Keoghan ubiegał się o rolę Riddlera. Aktor ostatecznie zagrał jednak Jokera. Czy powróci do tej roli?

Nie ma Batmana bez Jokera

Batman w reżyserii Matta Reevesa trafił do kin na początku marca bieżącego roku. Produkcja zebrała bardzo dobre opinie. Zarówno jednak obsada, jak i sama końcówka filmu mogły jednak znacząco różnić się od tego, co ostatecznie zobaczyliśmy. Jak się okazało, irlandzki aktor Barry Keoghan pierwotnie ubiegał się o rolę Riddlera. W Internecie właśnie pojawiło się nagranie, na którym Keoghan wciela się w Człowieka-Zagadkę.

O ważną dla fabuły filmu, drugoplanową rolę walczył też m.in. Jonah Hill, ale ostatecznie przypadła ona Paulowi Dano. Nie był to jednak koniec przygody Keoghana z filmem Batman. Cztery miesiące po spotkaniu z producentem obrazu aktor otrzymał telefon. Dowiedział się wtedy, że twórcy chcą, aby w tajemnicy zagrał Jokera. Dlaczego? Scena z jego udziałem to nieoczekiwany teaser tego, co zobaczymy być może w drugiej części:

Chciałem, żeby pod tą całą charakteryzacją były jakieś resztki człowieczeństwa. Żeby ludzie się z nim utożsamili, aby wiedzieli, że jego działania to tylko pozory. Dla mnie jest on zepsutym i zniszczonym chłopakiem.

Jeśli szykują dla Jokera coś większego i będą chcieli, żebym ponownie go zagrał, to wystarczy jeden telefon i jestem.

– wyznał Barry Keoghan w wywiadzie dla GQ.

Sprawdź także: Joker to już przeżytek? Pora na innych przeciwników Batmana [opinia]

Wielki powrót do Gotham?

Joker Barry’ego Keoghana zadebiutował w końcówce filmu Batman, kiedy mogliśmy obejrzeć jego rozmowę z przebywającym w sąsiedniej celi Riddlerem. Twórcy ujawnili następnie, że Książę Zbrodni miał pojawić się w środku filmu, pomagając Batmanowi w rozwiązaniu sprawy. Jak wynika również z materiałów marketingowych, które twórcy udostępnili już po premierze obrazu Reevesa, Joker faktycznie może powrócić w nieco większej roli. Zaszyfrowana wiadomość na nawiązującej do zagadek Riddlera stronie internetowej zapowiada „wielki powrót”, co jest także nawiązaniem do słów postaci Keoghana.

Batman – usunięta scena z Jokerem

Batman Matta Reevesa mógł przybrać zupełnie inny kształt niż to, co mieliśmy okazję obejrzeć. Jak się okazało, Barry Keoghan ubiegał się o rolę Riddlera. Aktor ostatecznie zagrał jednak Jokera. Czy powróci do tej roli? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →