kadr z filmu „Barbie” (Warner Bros.)

Jest pierwsza zapowiedź „Barbie”. Nawiązuje do filmu „2001: Odyseja kosmiczna


16 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Aktorski film fabularny, który w centrum stawia lalkę Barbie i jej uniwersum, nakręciła Greta Gerwig. W rolach głównych w Barbie zobaczymy Margot Robbie i Ryana Goslinga.

Ewolucja i rewolucja Barbie

Pierwszy teaser filmu Barbie wyświetlany jest przed najnowszym filmem Jamesa Camerona – Avatar: Istota wody. Klimatyczny klip rozpoczyna się od sceny parafrazującej jedną z najsłynniejszych scen w historii kina, pochodzącej z filmu 2001: Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka. Zamiast małp i lecącej w górę kości dostajemy jednak małe dzieci bawiące się lalkami. Jesteśmy świadkami nie tyle ewolucji, co rewolucji i przy okazji narodzin jednej z najsłynniejszych zabawek na świecie:

Od zarania dziejów, od czasu, kiedy istniały małe dziewczynki, istniały też lalki. Ale te lalki zawsze przedstawiały bobasy. Aż wreszcie…

– słyszymy głos narratorki.

Legendarny głos, legendarna lalka

Narratorką w teaserze (a potencjalnie także w pierwszej scenie filmu Barbie) jest nie kto inny, ale laureatka Oscara, nagrody BAFTA, trzech Nagród Emmy i trzech Złotych Globów – Helen Mirren. Po wprowadzeniu i prezentacji 10-metrowej Barbie, która niczym Wenus u Botticellego rodzi się na naszych oczach, dostajemy szybki montaż kilku scen z nadchodzącego filmu Grety Gerwig. Tam m.in. Barbie ogląda swój skąpany w różu świat i tańczy na parkiecie. Przez dosłownie 2 sekundy widzimy też Kena w wydaniu Ryana Goslinga, który tańczy w otoczeniu innych mu podobnych „plastikowych” bohaterów.

Jest pierwsza zapowiedź „Barbie”. Nawiązuje do filmu „2001: Odyseja kosmiczna”
Ryan Gosling w zwiastunie filmu Barbie

Barbie z doborową obsadą

Film reżyserki Małych kobietek i Lady Bird ma trafić do kin 21 lipca 2023 roku. Za scenariusz odpowiada sama Gerwig oraz jej partner, znany reżyser Noah Baumbach (Historia małżeńska). W obsadzie, oprócz Goslinga i Robbie, pojawią się Will Ferrell, Michaela Cera, Kate McKinnon, America Ferrera, Emma Mackey, Rhea Perlman i Simu Liu.

Barbie – pierwszy teaser filmu:

Aktorski film fabularny, który w centrum stawia lalkę Barbie i jej uniwersum, nakręciła Greta Gerwig. W rolach głównych w Barbie zobaczymy Margot Robbie i Ryana Goslinga. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →