zwiastun „Barbie”

Plastik fantastik, czyli pierwszy zwiastun „Barbie”! Jest na co czekać?


05 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Najbardziej oczekiwany film roku doczekał się zwiastuna. W Barbie w reżyserii Grety Gerwig zobaczymy między innymi Margot Robbie, Ryana Goslinga oraz Duę Lipę.

Barbie nadchodzi

Pierwszy zwiastun Barbie wywołał entuzjazm kinomanów. Reżyserka Greta Gerwig w nadchodzącej produkcji postanowiła pokazać, jak barwnie mógłby wyglądać świat zabawkowej idolki dzieci. Barbie (Margot Robbie) wspólnie z Kenem (Ryan Gosling) mieszka w landrynkowym Barbie Landzie i zajmuje się dokładnie tym, czego można byłoby oczekiwać od zabawki dla dzieci – spędza czas z innymi lalkami, chodzi na zakupy i jeździ różowym kabrioletem. Idylla kończy się, gdy okazuje się, że główna bohaterka ma pewne niedoskonałości. Barbie musi opuścić więc krainę i zmierzyć się z wyzwaniami prawdziwego życia.

kadr ze zwiastuna

Widzowie już od pierwszych wzmianek na temat filmu oszaleli na punkcie wizji Gerwig. Imponuje kolorowa estetyka plastikowego świata, ale także satyryczny element fabuły, która przedstawi szkodliwy wpływ wyidealizowanych figurek na psychikę dojrzewających dziewczynek.

Plastikowa Margot Robbie

W najnowszym klipie, który zapowiada film, widzimy tlenioną, sztucznie uśmiechniętą Barbie i jej chłopaka, muskularnego Kena. Postacie grane przez Robbie i Goslinga są jednak jednymi z wielu, bo jednym z pierwszych gagów zwiastuna jest właśnie podkreślenie, że lalki nazywają się tak samo, ale różnią się wyglądem i atrybutami, dokładnie tak jak podczas zabaw lalkami przez dzieci. Barbie-noblistką jest Emma Mackey (Sex Education), Barbie-syrenką Dua Lipa, Barbie-sędzią sądu najwyższego (serio) Ana Cruz Kayne, Barbie-prawniczką Sharon Rooney. Męskie postaci… to po prostu kolejne wersje Kenów. Widać, że Greta Gerwig chce ironicznie zmusić widzów do dziecięcej nostalgii.

Obok wspomnianych w obsadzie pojawili się: Will Ferrell jako prezes firmy Mattell, Helen Mirren, Connor Swindells, Michael Cera, America Ferrera, Emerald Fennell, Ncuta Gatwa, Simu Liu, Nicola Coughlan , Issa Rae, Hari Nef, Alexandra Shipp, Kate McKinnon i Scott Evans. Zobaczymy ich na plakatach filmów, które pojawiły się już w sieci.

Film wejdzie na ekrany kin 21 lipca tego roku. To trzeci film nominowanej do Oscara Gerwig po Lady Bird (2017) i Małych kobietkach (2019). Reżyserka napisała scenariusz we współpracy z Noah Baumbachem (Historia małżeńska, Biały szum).

Najbardziej oczekiwany film roku doczekał się zwiastuna. W Barbie w reżyserii Grety Gerwig zobaczymy między innymi Margot Robbie, Ryana Goslinga oraz Duę Lipę. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →