Avi i Louis Villain flexują się w „AMG”


06 maja 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Avi i Louis Villain zdają się zadaniowo podchodzić do promocji swojej kolejnej płyty. Z Akademii Sztuk Pięknych usłyszeliśmy już klasa-numer łechczący artystyczne zmysły, był już zabarwiony odniesieniami do kinematografii banger, więc nadszedł najwyższy czas na chillujący kawałek w sam raz do auta.

Avi i Louis Villain leniwie rozpędzają się do setki

Trzeci singiel z nadchodzącej Akademii Sztuk Pięknych to zarazem kolejny numer inny od poprzednich. Duet zapowiedziami albumu proponuje nam przegląd swojej dyplomowej teczki, z tym że ich praca nie ogranicza się tu do zgarnięcia zalki. Ich powrót na scenę wybrzmiał odpowiednio mocno, a Evviva l’arte podbiła oczekiwania względem tracków, na które złoży się ostatnia część Sycylijskiej Trylogii. Avi i Loius Villain na tym naturalnie nie poprzestali i podwyższyli sobie poprzeczkę, wydanym trochę ponad dwa tygodnie temu rozbujanym bangarem Soprano, wciąż czerpiąc ze swoich ulubionych, włoskich tropów. Mamy tu niejaki zgrzyt z poprzednim utworem, ale to nie gra tylko pozornie. Początkowe rozczłonkowanie albumu często daje taki właśnie efekt, lecz można wyczuć, że po złożeniu wszystkich części, kontrasty zazębią się tam lepiej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Avi i Louis Villain – Soprano

Jak nocą, to bez świateł

Jest tłusto, ale przy tym dość leniwie, szczególnie, jak na opowieść snutą z perspektywy gości, którzy na pewno mają ciężką nogę. I to, to zgrywa się naprawdę fajnie. Paradoks na wielu poziomach, podkręcający dość wychillowany klimacik płynący wprost z silnika AMG. Numer jest bardzo miejski, nocny, za co odpowiada sama warstwa instrumentalna. Synestezja wchodzi aż za mocno, poprzez miarowy bit oraz sample, ale to nie tłumaczy żółtego światła, które aż bije po oczach. Avi i Louis Villain zrobili tu dobrą skojarzeniową robotę i wypuścili utwór, który jedzie głównym pasem, bez zbędnego kluczenia bocznymi uliczkami.

Avi i Louis Villain singiel AMG

Nie jest to może jazda bez trzymanki, nie każę Wam więc zapinać pasów. Raperski duet zachował poprawność i równowagę, a sam numer, jakkolwiek bez treściowych fajerwerków i tak zaliczyłabym w poczet tych udanych. Bo buja, bo nic nie udowadnia – a raczej udowadnia, że przewózkę można zaliczyć (paradoksalnie) i na starych częściach. Teledysk do AMG wjedzie po zmroku, jak to zapowiedziano na socialach duetu, a tymczasem posłuchajcie singla wersji audio.

Avi x Louis Villain – AMG

Lato w Plenerze – Avi i Louis Villain – bilety

Raperski duet zagra już wkrótce dwa koncerty – w Poznaniu i w Katowicach. Wejściówki na ich występy w ramach cyklu Lato w Plenerze znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Avi i Louis Villain zdają się zadaniowo podchodzić do promocji swojej kolejnej płyty. Z Akademii Sztuk Pięknych usłyszeliśmy już klasa-numer łechczący artystyczne zmysły, był już zabarwiony odniesieniami do kinematografii banger, więc nadszedł najwyższy czas na chillujący kawałek w sam raz do auta. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →