Jessie Ware

Jessie Ware

Jessie Ware, właśc. Jessica Lois Burrows – angielska piosenkarka i autorka tekstów.

W 2011 nawiązała współpracę z SBTRKT–em, któremu towarzyszyła przy nagrywaniu płyty oraz w trasie koncertowej. Oprócz tego nagrała gościnnie utwory z Jackiem Peñate, bristolskim DJ-em i producentem Jokerem (singiel „The Vision”) oraz Samphą („Valentine”). Również w 2011 zaprezentowała debiutancki solowy singiel, „Strangest Feeling”, którym zapowiadała swój pierwszy album studyjny pt. Devotion, wydany 20 sierpnia 2012 nakładem wytwórni PMR Records. Płyta dotarła do 5. miejsca listy najczęściej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii, zyskała także głównie pozytywne opinie recenzentów muzycznych, w tym m.in. od serwisu Metacritic (średnią liczbę 84 punktów na 100 możliwych), redakcji muzycznej BBC (9 na 10 punktów), vortalu Pitchfork (ocena 8,5 i tytuł Najlepszej nowej muzyki), angielskiego czasopisma muzycznego „New Musical Express” i „Q” (8/10 punktów) oraz dziennika „The Guardian” (cztery na pięć gwiazdek), który zestawił styl śpiewania Ware z twórczością artystek, takich jak Sade, Amy Winehouse, Ella Fitzgerald czy Sarah Vaughan.

Na początku 2014 rozpoczęła pracę nad albumem pt. Tough Love, który wydała 13 października 2014. Pierwszym singlem z płyty został tytułowy utwór, który został wyprodukowany przez duet BenZel. Piosenka dotarła do pierwszej „40” brytyjskiej listy przebojów. Drugim singlem promującym płytę została piosenka „Say You Love Me”, której współproducentem został Ed Sheeran, trzecim – „You & I (Forever)”, napisany przez Miguela, a czwartym – „Champagne Kisses”. Również w 2014 pojawiła się gościnnie na nowej płycie SBTRKT-a pt. Wonder Where We Land, na który nagrała utwór „Problem Solved”. Pod koniec roku została zaproszona do udziału w nowej wersji charytatywnego utworu „Do They Know It’s Christmas?”, wydanego z myślą o pomocy ofiarom wirusa Eboli.

W 2015 nagrała partie wokalne do utworu „The Crying Game”, który napisała dla Nicki Minaj. 10 lutego nagrana przez nią piosenka „Meet Me in the Middle” znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya. Pod koniec października jej wykonanie piosenki „A Dream Is a Wish Your Heart Makes” z filmu Kopciuszek znalazło się na kompilacji pt. We Love Disney zawierająca covery utworów z filmów animowanych. Również w 2015 rozpoczęła pracę nad trzecim albumem, nawiązała wówczas współpracę z muzykami i kompozytorami, w tym m.in. z Ryanem Tedderem i Edem Sheeranem. We wrześniu 2016 przerwała pracę nad płytą na kilka miesięcy z powodu narodzin córki.

Latem 2017 wzięła udział w nagraniu charytatywnego coveru piosenki „Bridge Over Troubled Water”. Dochód ze sprzedaży singla został przekazany poszkodowanym w pożarze wieżowca Greenfell. Pod koniec lipca ujawniła pierwszy singiel z nowej płyty, utwór „Midnight”. Drugim singlem została piosenka „Selfish Love”. Album, zatytułowany Glasshouse, ukazał się 20 października 2017.

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (4)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →