fot. Michael Marcelle

Arcade Fire przyjedzie do Polski z nową płytą


08 maja 2022

Podziel się newsem:

Zespół Arcade Fire wydał swoją szóstą płytę. Grupa w ramach promocji krążka ruszy w trasę koncertową i odwiedzi również Polskę. Kiedy i gdzie zagrają?

Arcade Fire wydaje szóstą płytę

WE to już szósty krążek zespołu Arcade Fire.

Prawdopodobnie to najdłuższy czas, jaki kiedykolwiek spędziliśmy na pisaniu bez przerw w zwięzłą, 40-minutową epopeję – poświęconą zarówno siłom, które grożą odciągnięciem nas od ludzi, których kochamy, jak i potrzebom ich pokonania. Oczyszczająca podróż, którą znajdziemy na WE podąża wyznaczonym łukiem od ciemności do światła poprzez siedem utworów podzielonych na dwie odrębne części płyty – I przekazującą strach i samotność izolacji oraz WE wyrażającą radość i moc ponownego połączenia z ludźmi.

– mówi Will Butler, współzałożyciel Arcade Fire, który opuścił zespół tuż po ukończeniu płyty

Sprawdź także: Zespół Kasabian zdradza szczegóły nadchodzącej płyty

Płyta ukazała się 6 maja. Wraz z premierą zespół Arcade Fire podzielił się szczegółami dotyczącymi trasy koncertowej promującej wydawnictwo. Po koncertach-niespodziankach w Toulouse Theatre w Nowym Orleanie, Bowery Ballroom w Nowym Jorku, Coachella’s Mojave Tent i KOKO w Londynie, światowa trasa koncertowa WE, określona jako Arcade Fire must-see live act, wróci w pełnej produkcji na światowe sceny. Trasa rozpocznie się we wtorek 30 sierpnia w Dublinie i potrwa do 1 grudnia w Toronto. Nie zabraknie także gości: europejską część touru swoimi występami uświetni kanadyjska artystka Leslie Feist, zaś Amerykanów także czeka prawdziwa gratka. Koncerty kanadyjskiego zespołu będzie otwierał Beck, który zagra akustyczne sety. A co z Polską? Zaznaczcie sobie w kalendarzach datę 1 października 2022 roku. Właśnie wtedy zespół da koncert na warszawskim Torwarze. Bilety trafią do sprzedaży w piątek 13 maja. Sześć złotych od każdego sprzedanego biletu trafi na konto fundacji KANPE, która wspomaga najbardziej potrzebujące społeczności na Haiti.

Arcade Fire – Unconditional I (Lookout Kid)

Zespół Arcade Fire wydał swoją szóstą płytę. Grupa w ramach promocji krążka ruszy w trasę koncertową i odwiedzi również Polskę. Kiedy i gdzie zagrają? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →