fot. Dominik Malik

Anita Lipnicka świętuje jubileusz koncertami i wyjątkowym wydawnictwem


25 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Anita Lipnicka celebruje 25 lat na scenie trasą koncertową, która przez sytuację pandemiczną trwa już od ponad roku. Artystka wydaje również wyjątkowy album!

25 koncertów na 25 lat na scenie Anity Lipnickiej

Początek świętowania 25-lecia działalności scenicznej Anity Lipnickiej przypadł na bardzo intensywny pandemicznie czas. W lutym 2020 roku artystka zdążyła zgrać kilka pierwszych koncertów z trasy Intymnie, których początkowo miało być symbolicznie 25. Jednak wraz z rozciągającym się czasem trwania tej trasy wydłużyła się również lista obejmujących ją koncertów, których do dziś artystka zagrała już około trzydziestu.

Koncerty z trasy Intymnie to niecodzienne wydarzenia, podczas których na scenie oprócz wokalistki i jej zespołu swoje miejsce znalazło również smyczkowego trio dodające interpretacjom piosenek Anity Lipnickiej zupełnie nowego wyrazu, a wszystko to zaaranżowane w magicznej oprawie scenicznej.

Zobacz również: Anita Lipnicka we współpracy z Kubą Karasiem z duetu The Dumplings

Anita Lipnicka Intymnie koncert album płyta
Anita Lipnicka, fot. Dominik Malik

Anita Lipnicka z wyjątkowym albumem koncertowym

Tak wyjątkowe koncerty przydarzają się co prawda jedynie raz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pamiętać o nich nieco dłużej. Tak zrodził się pomysł podsumowania ćwierćwiecza działalności muzycznej Anity Lipnickiej nie tylko koncertami, ale również wyjątkowym dwupłytowym wydawnictwem zatytułowanym Intymnie, na którym znajdzie się zapis audio i wideo jednego z jubileuszowych koncertów artystki.

Anita Lipnicka – Intymnie, tracklista albumu:

 1. I wszystko się może zdarzyć
 2. Z miasta
 3. Wolne ptaki
 4. Car door
 5. Zimy czas
 6. Sen Laury
 7. Bones of love
 8. Vena Amoris
 9. Lot anioła
 10. Piękna i rycerz
 11. Tokyo
 12. Zanim zrozumiesz
 13. Ptasiek
 14. Tęczowa
 15. Piosenka księżycowa
Anita Lipnicka album Intymnie
Anita Lipnicka – Intymnie, okładka albumu

W odpowiedzi na Wasze sugestie i liczne zapytania, zdecydowałam się na rejestrację jednego z koncertów z mojej jubileuszowej trasy Intymnie. Oto z wielką radością prezentuję Wam to wyjątkowe w moim dorobku, dwupłytowe wydawnictwo, zawierające CD oraz DVD z materiałem live, nagranym 1 października 2021 roku w stodole Folwarku Ruchenka.
Ci z Was, którzy śledzą moje poczynania wiedzą , że czas obchodów 25lecia mojej pracy twórczej niefortunnie zbiegł się z wybuchem pandemii. Świat się zatrzymał, a ja z nim. Długo przyszło nam czekać na odblokowanie koncertów.
Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło! Dziś myślę, że te wszystkie trudy i komplikacje wydarzyły się po to, by sprawy mogły ułożyć się w logiczną sekwencję, jaka ostatecznie doprowadziła mnie do realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.
Jestem ogromnie wdzięczna losowi, oraz napotkanym po drodze ludziom, dzięki talentom i wysiłkom których, udało mi się uwiecznić szczególny moment z życia – jeden wieczór, będący świadectwem mojego z Wami spotkania podczas trasy Intymnie.
Rzadko dzieje się tak, by marzenie pokrywało się z rzeczywistością. W tym wypadku tak się stało. Gdybym miała wybrać jeden ze wszystkich moich koncertów, którym chciałabym się dzielić z innymi w zwielokrotnionej formie, byłby to właśnie ten koncert! Nagrany dokładnie w tym miejscu, w tym dniu, z udziałem tych samych osób. Mam nadzieję, że i Wy odnajdziecie w nim echo własnych marzeń…

– pisze sama Anita Lipnicka.

Anita Lipnicka Intymnie koncert album płyta
Anita Lipnicka, fot. Dominik Malik

Koncertowy album Anity Lipnickiej jest już dostępny w limitowanej, kolekcjonerskiej wersji na oficjalnej stronie artystki – anitalipnicka.com. Płytę można zamawiać nie tylko z autografem, ale również z osobistą dedykacją wokalistki, a nawet w wyjątkowym pudełku prezentowym, które z pewnością będzie się świetnie prezentowało pod choinką.

Anita Lipnicka: nadchodzące koncerty z trasy Intymnie

A jeśli chcecie doświadczyć tych muzycznych emocji na żywo, to nie przegapcie nadchodzących koncertów Anity Lipnickiej. To już naprawdę ostatnia szansa, bowiem trasa Intymnie definitywnie zakończy się w lutym 2022 roku. Sprawdźcie, gdzie jeszcze zagra artystka!

27 listopada 2021 – Warszawa, Scena Relax
05 grudnia 2021 – Koszalin, Event Center G38
07 grudnia 2021 – Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
11 grudnia 2021 – Kraków, Centrum Kijów
25 stycznia 2021 – Łódź, Filharmonia Łódzka
03 lutego 2021 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur
05 lutego 2021 – Gdynia, Sala koncertowa Portu Gdynia
12 lutego 2021 – Karpacz, Green Mountain Hotel
13 lutego 2021 – Opole, Filharmonia Opolska
14 lutego 2021 – Katowice, Miasto Ogrodów
27 lutego 2021 – Częstochowa, Akademickie Centrum Kultury

Anita Lipnicka Intymnie koncert album płyta
Anita Lipnicka – trasa Intymnie 2021/20222

Anita Lipnicka celebruje 25 lat na scenie trasą koncertową, która przez sytuację pandemiczną trwa już od ponad roku. Artystka wydaje również wyjątkowy album! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins 25 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →