Anita Lipnicka zdradza szczegóły nadchodzącej płyty


10 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

25 października ukaże się nowa płyta Anity Lipnickiej - OdNowa. Artysta zdradziła, jak będzie wyglądać okładka i tracklista. Jest też odświeżona wersja utworu Bones of Love. Sprawdźcie.

Anita Lipnicka świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Z tej okazji postanowiła wydać nową płytę. Na album pt. OdNowa składać się będą odświeżone wersje jej największych przebojów.

Anita Lipnicka – OdNowa – premiera 25 października

Artystka do współpracy zaprosiła ośmiu producentów: Kuba Karaś (The Dumplings), Bartek Szczęsny (Rebeka), Wojtek Urbański, Marcin Macuk, Michał “Fox’ Król, Piotr Świętoniowski, Daniel Bloom i Paul Rolling (aka Arkadiusz Kopera). Każdy z nich mógł sam wybrać kawałek, nad którym będzie pracować i dostał wolną rękę jeśli chodzi o interpretację.

Zamysł był prosty – oddać w cudze ręce nagrane już niegdyś przeze mnie piosenki i zobaczyć, co się wydarzy. Jedno życie już miały. Ale kto powiedział, że jedyne? Żeby sprawy nieco sobie utrudnić, do pracy zaprosiłam aż ośmiu producentów, reprezentujących różne pokolenia i style muzyczne – zupełnie inne niż te, w których poruszałam się do tej pory.

Lipnicka zaprezentowała już okładkę oraz tracklistę albumu.

Okładka płyty idealnie oddaje ducha projektu – spoglądając wstecz, wkroczyłam jednocześnie w fascynujący, płomienny kosmos wrażeń, który mnie totalnie pochłonął, zaskoczył, oszołomił! Nie zdawałam sobie sprawy, że odwiedzę tyle ciekawych brzmieniowo światów. Na płycie znajdziecie 12 piosenek – znanych, i mniej znanych z mojego repertuaru. 

Anita Lipnicka – OdNowa – tracklista

Anita Lipnicka - OdNowa
 1. Piękna i rycerz (prod. Bartosz Szczęsny)
 2. Ptasiek (prod. Piotr Świętoniowski)
 3. Piosenka księżycowa (prod. Kuba Karaś)
 4. Mosty (prod. Bartosz Szczęsny)
 5. Bones Of Love (prod. Urbanski)
 6. I wszystko się może zdarzyć (prod. Michał FOX Król)
 7. Big City (prod. Marcin Macuk)
 8. Zanim zrozumiesz (prod. Paul Rolling)
 9. Z miasta (prod. Marcin Macuk)
 10. Zimy czas (prod. Daniel Bloom)
 11. Wolne ptaki (prod. Piotr Świętoniowski)
 12. Black Hand (prod. Daniel Bloom)

Do tej pory wydawnictwo promował singiel Piosenka księżycowa, której nową wersję stworzył Kuba Karaś. Wczoraj w sieci pojawił się kolejny utwór, tym razem wybór padł na Bones of Love produkcji Urbanskiego. Posłuchajcie:

Anita Lipnicka – Bones Of Love (prod. Urbanski)

Płytę w limitowanej edycji można zamawiać w preorderze tutaj. Wersja deluxe zawierać będzie specjalnie przygotowane DVD na którym znajdują się wywiady z Producentami przeprowadzone przez Anitę, niepublikowane fotografie, oraz wspomnienia Fanów z minionego ćwierćwiecza.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: