fot. kadr z live session wokalistki

Anita Lipnicka ponownie oczaruje Polskę. Wokalistka zaprasza Was na jesienną trasę “O Miłości”


11 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Anita Lipnicka jest już na ostatniej prostej przed zaprezentowaniem nam nowego albumu. Jego finałowym przedsmakiem będzie jesienna trasa.

Czym tak naprawdę jest miłość?

Po zakończeniu jubileuszowej trasy INTYMNIE, która okazała się prawdziwym sukcesem, Anita Lipnicka nie ma zamiaru zwalniać tempa. Wokalistka przygotowała dla nas kolejną serię muzycznych spektakli, które już jesienią 2022 roku ugoszczą nas w kilkudziesięciu miastach Polski. Będzie to również ostatni przystanek przed ukazaniem się nowego krążka artystki, który zaplanowany jest na 2023 rok.

Przeczytaj także: Anita Lipnicka zabiera nas na swój jubileuszowy koncert

Anita Lipnicka
fot. materiały prasowe

W poprzedniej trasie zagraliśmy 40 koncertów. To była olbrzymia, wymagająca produkcja, której zwieńczeniem stał się dwupłytowy album live zatytułowany INTYMNIE. Tym razem zamierzamy odwiedzić głównie mniejsze miasta – te, do których nie udało nam się dotrzeć z naszym kwitnącym ogrodem w składzie poszerzonym o smyki. Co nie oznacza, że przyjedziemy do Was bez scenografii i bez ognia w naszym instrumentarium! Wręcz przeciwnie – stworzymy wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przenieść się na moment w inny świat, świat pełen kojących zmysły wrażeń, których wspólnym mianownikiem będzie….MIŁOŚĆ!

– mówi o nowym rozdziale w karierze wokalistka (pisownia oryginalna).

Jak więc widzimy po samej zapowiedzi, Anita Lipnicka ma zamiar wrócić tam, gdzie z poprzednią trasą niedane jej było zawitać. Nowe spektakle na pewno nie stracą jednak na magii, którą okupione były poprzednie widowiska. Te nowe będą również przeprowadzone w niezwykle kameralnej odsłonie, która razem z wokalistką i jej zespołem zawita w blisko 30 miastach Polski w okresie od września do listopada. Wszystko to będzie odbywało się pod hasłem O miłości…, która przecież dla każdego z nas ma inne oblicze. Na nowej trasie nie zabraknie również dopracowanego repertuaru, który wokalistka opisuje tymi słowami:

W czasie pomiędzy celebracją jubileuszu 25-lecia pracy na scenie, a premierą mojego nowego wydawnictwa, zapragnęłam stworzyć projekt tematyczny, w ramach którego zaprezentuję zestaw mniej i bardziej znanych piosenek miłosnych, pochodzących z różnych okresów mojej twórczości. W setliście trasy pojawią się także dwa nowe utwory, które wykonamy całkiem przedpremierowo! Jestem bardzo ciekawa, jak zostaną one przyjęte przez publiczność. W koncercie zagości także spora garść zaskakujących coverów, piosenek głównie z lat 90′, które poruszyły mnie głęboko, kiedy sama byłam młodą osobą i początkującą artystką. Jeśli chcecie poznać moje ulubione piosenki o miłości, usłyszeć kilka osobistych opowieści o kochaniu i tęsknieniu, zapraszam na nasze jesienne koncerty!

Anita Lipnicka
fot. materiały prasowe

Jak więc widzimy, miłosnych historii na koncertach z pewnością nie zabraknie! Ich przedsmak Anita zapowiada nam w odświeżonej piosence Historia jednej miłości, która zyskała drugie życie po ponad 20 latach od daty premiery. Utwór wydany w 1998 roku, na drugim solowym albumie wokalistki, To co naprawdę, miesiącami gościł na szczytach list przebojów. W oryginalnym teledysku poza Anitą zobaczyć mogliśmy Sonię Bohosiewicz i Andrzeja Kozłowskiego.

Tak się złożyło, że przez wiele lat nie wracałam do tej piosenki. Całe wieki nie grałam jej “na żywo”! – przyznaje Anita. “Pretekstem okazała się tematyka zbliżającej się trasy. Ten tekst jest niejako klamrą: opowiada o początku i końcu relacji. O tym, co działo się w środku, zaśpiewam Wam podczas koncertów

– mówi o utworze wokalistka.

Anita Lipnicka – Historia jednej miłości [live session], posłuchaj!

Piosenka została na nowo zaaranżowana i nagrana przez zespół Anity, który zobaczymy również na trasie, w składzie: Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe, wokal, Kamil Pełka – kontrabas, Bartek Miarka – gitary i Łukasz Sobolak – perkusja.

Anita Lipnicka
fot. materiały prasowe

Uchylony rąbek tajemnicy ze strony Anity Lipnickiej jest już drugą taką sytuacją. Podobny przedsmak wokalistka zaprezentowała nam przy okazji koncertów na trasie Intymnie, podczas której nowe życie dostały utwory Wolne ptaki i Tęczowa, które w serwisie YouTube doczekały się kilkuset tysięcy odtworzeń.

Do nowej wersji “Historii jednej miłości” powstał teledysk, za którego produkcję odpowiedzialny jest Marcin Kopiec z Mortvideo. Zdjęcia zrealizowane zostały w środku nocy na leśnej polanie, co pozwoliło uzyskać niezwykle magiczny i baśniowy klimat. Właśnie tak poczują się wszyscy, którzy jesiennymi wieczorami postanowią spotkać się z Anitą i posłuchać jej historii (nie)jednej miłości…

– czytamy w zapowiedzi trasy (oryginalna pisownia).

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Anita Lipnicka jest już na ostatniej prostej przed zaprezentowaniem nam nowego albumu. Jego finałowym przedsmakiem będzie jesienna trasa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Czym tak naprawdę jest […]


ZOBACZ: Anita Lipnicka – “Intymnie – 25 lat na scenie”, Warszawa [fotorelacja]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →