fot. Artur Zawadzki

Anglojęzyczny debiut Patryka Vegi będzie filmem o Władimirze Putinie


20 maja 2022

Podziel się newsem:

Patryk Vega już snuje plany co do swojej reżyserskiej przyszłości. Twórca zapowiedział, że jego anglojęzycznym debiutem będzie film o prezydencie Federacji Rosyjskiej, Władimirze Putinie.

Patryk Vega celuje w rynek międzynarodowy

Patryk Vega kończy z reżyserią polskojęzycznych produkcji. Twórca Pitbulla zamierza teraz wypłynąć na międzynarodowe wody. Zanim jednak to nastąpi, reżyser wypuści swój ostatni polskojęzyczny film, który będzie jednocześnie jego autobiografią.

Nakręciłem swój ostatni film w listopadzie, swoją autobiografię. Będzie w kinach we wrześniu. Nie jest to pomnik mojej osoby, czy gloryfikacją. To film o walce między ciemnością a światłem w moim życiu. Pokazuje mechanizm zmagania się człowieka z mrokiem. To historia o podnoszeniu się z upadków. Czułem, że chcę zamknąć taką historią pewien rozdział w swoim życiu.

Wydarzenia dzieją się na przestrzeni blisko 40 lat mojego życia. Tam będzie dużo rzezy trudnych dla mnie, bez cenzury, obnażających mnie, pokazujących moje błędy. Nie zagrałem w tym filmie, bo nie chciałbym mieszać ludziom w głowach, by myśleli, że to dokument. To będzie fabuła.

Doszedłem do momentu, w którym chcę wyjść w świat, a żeby to było możliwe, to muszę realizować projekty anglojęzyczne z europejskimi i hollywoodzkimi aktorami. Szykuję się do takiego filmu.

– mówił w lutym bieżącego roku Patryk Vega

Reżyser najwyraźniej planuje zaatakować międzynarodowy rynek dosyć głośną produkcją. Podczas trwającego obecnie festiwalu filmowego w Cannes Vega zdradził, że jego anglojęzycznym debiutem będzie stylizowana na film gangsterski biografia prezydenta Władimira Putina.

patryk vega władimir putin
kadr z wywiadu PATRYK VEGA 2021: NIE MOGĘ ŻYĆ BEZ EUCHARYSTII

O czym będzie anglojęzyczny debiut?

Jak zapowiedział twórca, w filmie zobaczymy drogę Putina do władzy, rozpoczynając od jego pozycji zastępcy mera Sankt Petersburga, aż po rosyjską inwazję na Ukrainę. Obraz Vegi ma poruszyć rzekome związki Putina ze środowiskami przestępczymi w latach 90. oraz konsolidację jego władzy. Budżet filmu ma wynieść dwanaście milionów dolarów. Patryk Vega chciałby w głównej roli obsadzić amerykańską lub międzynarodową gwiazdę, zaś reszta obsady będzie pochodzić z Europy. Tytuł roboczy filmu to The Vor in Law. Obraz ma być kręcony w Polsce, Litwie i na Malcie. Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku.

Patryk Vega już snuje plany co do swojej reżyserskiej przyszłości. Twórca zapowiedział, że jego anglojęzycznym debiutem będzie film o prezydencie Federacji Rosyjskiej, Władimirze Putinie. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →