kadr z filmu „Niewidzialna wojna”

“Niewidzialna wojna” Patryka Vegi znika z kin


07 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Filmowa autobiografia Patryka Vegi zatytułowana Niewidzialna wojna nie cieszy się specjalną popularnością. W związku z tym kina zaczęły ją wycofywać.

Kina wycofują Niewidzialną wojnę

Nie takiego tygodnia otwarcia z pewnością spodziewał się Patryk Vega. W weekend otwarcia jego film obejrzało zaledwie 30 tysięcy widzów. Zaskoczyło to także największe multipleksy w Polsce, które zaczęły… wycofywać Niewidzialną wojnę. Liczba seansów ostatniego filmu kontrowersyjnego reżysera drastycznie się zmniejsza, co z pewnością nie pomoże w poprawieniu bardzo słabego wyniku sprzedażowego. Dla porówniania Johnny, film o księdzu Janie Kaczkowskim, zgromadził w pierwszy weekend na salach kinowych 82 tysiące widzów, a podczas drugiego – 106,5 tysiąca. Jeśli chcecie jednak zobaczyć Niewidzialną wojnę, prawdopodobnie będziecie mieli wybór ograniczony do jednego, maksymalnie dwóch seansów dziennie. Tendencja spadającego zainteresowania filmami Patryka Vegi nie jest jednak niczym nowym.

Trailer Niewidzialnej wojny

Spadająca oglądalność filmów Patryka Vegi

Z dorobku Patryka Vegi można się śmiać, jednak liczby mówią same za siebie. A raczej mówiły. Wystarczy spojrzeć na film Pitbull. Niebezpieczne kobiety z 2016, który w tygodniu otwarcia przyciągnął do kin aż 760 tysięcy widzów. Dla porównania na 365 dni na podstawie książki Blanki Lipińskiej przyszło 450 tysięcy osób, a na Zenka, film biograficzny o gwiazdorze disco-polo Zenonie Martyniuku – 240 tysięcy. Niezaprzeczalna jest jednak tendencja spadkowa w przypadku filmów Patryka Vegi. Bad Boya z 2020 roku w ciągu pierwszych siedmiu dni obejrzało około 156 tysięcy widzów. Delikatny wzrost reżyser zaliczył wraz z Pętlą, również z 2020 roku (178 360 widzów), jednak jego ostatni film, Miłość, seks & pandemia, w pierwszym tygodniu obejrzało zaledwie ok. 98 tysięcy widzów. Patrząc na weekendowy wynik Niewidzialnej wojny na poziomie 30 tysięcy, prawdopodobnie film ten zanotuje najsłabszy tydzień otwarcia ze wszystkich filmów Patryka Vegi. Czy to zmierzch kariery reżysera w naszym kraju? Nawet jeśli tak, reżyser prawdopodobnie specjalnie się tym nie przejmie. Zapowiedział już jakiś czas temu, że Niewidzialna wojna będzie ostatnim jego filmem po polsku i rusza na podbój zagranicznych rynków. Myślicie, że mu się uda?

Filmowa autobiografia Patryka Vegi zatytułowana Niewidzialna wojna nie cieszy się specjalną popularnością. W związku z tym kina zaczęły ją wycofywać. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kina wycofują Niewidzialną wojnę […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →