fot. Ben Rothstein

Amazon zabiera nas za kulisy serialowego „Władcy Pierścieni”


13 lipca 2022

Podziel się newsem:

Władca Pierścieni od Amazona zadebiutuje już za niecałe dwa miesiące. W Internecie pojawiły się zdjęcia przedstawiające kulisy jednej z najbardziej intensywnych i najtrudniejszych dla ekipy sekwencji. W rolach głównych Galadriela, Halbrand i morze Belegaer.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy od kuchni

Cytując Brygadę Kryzys: „czekamy, czekamy, czekamy, czekamy, wszyscy na jednej fali”. Oczekiwanie na Władcę Pierścieni od Amazona zdaje się nie mieć końca, a przed nami jeszcze niecałe dwa miesiące. Niektórzy już po samych zapowiedziach, nie oglądając ani jednego odcinka, zdążyli wydać wyrok na nową produkcję Amazona i zapowiedzieli, że serialu nie tkną. Można tu sparafrazować mema i powiedzieć „ale to ty dzwonisz”.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy jest produkcją mocno wyczekiwaną. Zapewne ścisłą topką najbardziej oczekiwanych serialu tego roku. A może i nawet ostatnich lat? Jakkolwiek by nie było, Amazon podzielił się kilkoma zakulisowymi zdjęciami, które przedstawiają prace nad jedną z najtrudniejszych do nakręcenia i najbardziej intensywnych sekwencji w pierwszym sezonie.

Amazon zabiera nas za kulisy serialowego „Władcy Pierścieni”
fot. Ben Rothstein
Amazon zabiera nas za kulisy serialowego „Władcy Pierścieni”
fot. Ben Rothstein

Już na początku serialu Galadriela gnębiona obawami, że zło znów zaatakuje Śródziemie, wyruszy w podróż mogącą zadecydować o przyszłości świata. Elfka trafi jednak w sam środek sztormu na morzu Belegaer, a towarzyszyć jej będzie człowiek Halbrand. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy będzie pierwszą produkcją, w której wypłyniemy na wody Wielkiego Morza. Aby nakręcić sekwencję, która swój początek będzie miała już w pierwszym odcinku, twórcy postawili dwa zbiorniki wodne o różnej pojemności i głębokości: w jednym z nich zmieściło się ponad 2,5 miliona litrów wody, a głębokość wynosiła ponad trzy metry. Drugi zaś mógł przyjąć milion litrów, jednak był głębszy – do dna było blisko pięć metrów. Aktorzy Morfydd Clark i Charlie Vikers oraz ekipa filmowa spędzili trzy tygodnie na kręceniu sekwencji.

Amazon zabiera nas za kulisy serialowego „Władcy Pierścieni”
fot. Ben Rothstein
Amazon zabiera nas za kulisy serialowego „Władcy Pierścieni”
fot. Ben Rothstein

Początek nowej przygody

Akcja serialu produkcji Amazon Studios została umiejscowiona w Drugiej Erze Śródziemia, a więc na tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Widzowie zostaną przeniesieni do czasów, gdy powstały wielkie moce, królestwa rosły do ​​chwały i popadały w ruinę, wątpliwi bohaterowie byli poddawani próbom, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, groził, że pokryje świat ciemnością. Poczynając od czasów względnego spokoju, serial podąża za gronem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które konfrontują się ze złem, jakie zawitało do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów – Lindonu, po zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru i najdalsze zakątki mapy – te krainy i ci bohaterowie będą tworzyć spuścizny, które przetrwają długo po ich odejściu. W produkcji wystąpią chociażby znani nam z Gry o Tron Robert Aramayo (jako młody Elrond) czy Joseph Mawle, zaś w roli młodej Galadrieli zobaczymy Morfydd Clark. Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje już 2 września na Amazon Prime Video.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – teaser

Władca Pierścieni od Amazona zadebiutuje już za niecałe dwa miesiące. W Internecie pojawiły się zdjęcia przedstawiające kulisy jednej z najbardziej intensywnych i najtrudniejszych dla ekipy sekwencji. W rolach głównych Galadriela, Halbrand i morze Belegaer. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →