fot. Roger Wanke

AllSeasons“. Jedyny taki dokument o kitesurfingu


27 września 2021

Podziel się newsem:

AllSeasons to pierwsza taka polska produkcja. Totalnie niepowtarzalna i wyjątkowa, będąca zarazem – oprócz filmu – największym eventem kitesurfingowym w 2021 roku. Pokazy kinowe już wkrótce w Multikinie.

AllSeasons – pasja na ekranie

Kitesurfing to sport, który robi się coraz popularniejszy nie tylko w Polsce, ale również (a może przede wszystkim?) na świecie. AllSeasons jest zaś pierwszym filmem dokumentalnym, który szczerze i emocjonalnie przedstawi jego spektrum na dużym ekranie. Obraz przeniesie kitesurfing takim, jaki ten jest – wymagający i piękny, niebezpieczny oraz dostojny – dostępny. Możliwy. Widowiskowy. Film oczywiście koncentruje się na tej konkretnej dyscyplinie, jednak będzie również niezwykle estetycznym przedstawieniem dla fanów innych sportów wodnych oraz podróży. Produkcja została okraszona pięknymi zdjęciami, a także poruszającym soundtrackiem. Z tych czynników, idealny dokument właściwie szyje się sam. Jedyne, co musicie zrobić, to obejrzeć ten film, za którym stoi debiutujące Woodpecker Motion Pictures.

Kitesurfing to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Najlepsi zawodnicy osiągnęli w nim spektakularne sukcesy, bijąc rekordy, samotnie pokonując morze i stale rywalizując w mistrzostwach świata. Postanowiliśmy stworzyć film dokumentalny o kitesurfingu, aby pokazać życie człowieka w symbiozie z wiatrem o każdej porze roku.

– czytamy na stronie projektu

Przeczytaj: „Uliczna gra”, czyli real talk o muzyce. Wywiad z Karolem „Carlo” Dyttus

Woodpecker Motion Pictures
fot. Roger Wanke

Wizja: zagęszczenie emocji

Najpiękniejsze widoki, krajobrazy, tak wspaniałe, że się nam o nich nie śniło, doświadczeni zawodnicy, najtrudniejsze figury, a to wszystko oplecione naturalną lekkością, zagwarantowaną talentem i ciężką pracą, a uchwyconą najnowocześniejszą technologią. Woodpecker Motion Pictures stanęło na wysokości zadania, dzięki czemu AllSeasons bez dwóch zdań już na tym etapie można nazywać superprodukcją. To nie tylko pierwszy polski pełnometrażowy film o kitesurfingu – to dokument z duszą, który ukazuje żywych, prawdziwych ludzi oraz ich zdeterminowanie do przełamywania wszelkich granic oraz barier.

Przeczytaj: Otwieramy się z Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Jesteśmy kitesurferami, a produkcja filmowa i dystrybucja projektów filmowych to nasza codzienność. Projekt AllSeasons to kompilacja naszych pasji. Większość ludzi nazywa kitesurfing sportem, ale dla nas to znacznie więcej. Nazywamy go pasją. Dlaczego?… Niewiele jest czynności, które kumulują tak wiele wrażeń.

Kiedy już się uzależnisz, to Twój świat zmienia się na zawsze. Dowiedz się więcej o sporcie, w którym każdy sezon przynosi małą rewolucję, w której możesz rozwijać się na wiele sposobów. W #AllSeasons pokażemy Ci, jak miłość do wiatru napędza kitesurferów, aby przez cały rok żyli swoją pasją. Poznasz ludzi, którzy planują swój tydzień na podstawie prognozy wiatru, bez względu na to, czy jest gorące lato czy mroźna zima.

– widnieje w informacji prasowej
Allseasons samsung multikino film
fot. materiały prasowe

AllSeasons – hołd dla człowieka

Film AllSeasons powstał przede wszystkim dlatego, by udokumentować oddanie, jakie wobec kitesurfingu oraz jego reguł żywią uprawiający go zawodnicy. Dla nich to już nie jest sport, a filozofia oraz styl życia. Poddanie się sile wiatru zbliża do zjednoczenia się z Naturą. Obcowanie z żywiołami to mistyczne doświadczenie oraz celebracja, ceremonia poznania samego siebie – swojej siły oraz swoich słabości.

Nasz film przedstawia historię najlepszych kitesurferów w 8 rozdziałach. Chcemy, aby publiczność wiedziała, o co tak naprawdę chodzi w tym sporcie. Pokażemy nie tylko najlepszych kitesurferów w akcji na wodzie, ale także atmosferę, w jakiej żyją na lądzie. Zaprezentujemy ciężką pracę sportowców, osiągających sukcesy w coraz bardziej wymagającym, międzynarodowym środowisku. Będzie to film, w którym żywe legendy tego sportu opowiadają o jego początkach i ewolucji.

Nasza produkcja pokazuje pozytywne emocje, jakie daje kitesurfing tym, którzy się w niego angażują. Niezbędnymi elementami tego filmu są zmieniające się pory roku i wraz z nimi zmieniające się środowiska, a także miejsca, w których mistrzowie świata spotykają się z ludźmi rozpoczynającymi swoją przygodę z tym sportem. Wyjątkowe lokalizacje, piękno ich natury, porywiste wiatry i najlepsze miejsca do kitesurfingu, jakie kiedykolwiek odwiedzisz.

– czytamy w informacji prasowej.
Allseasons samsung multikino film
Fot. Dariusz Kabsch

W filmie wystąpili: Julia Damasiewicz, Katarzyna Blanka Lange, Olga Sarna, Julia Morkowska, Tusia Witkowskia, Dr inż. Benedykt Hac, Marek Rowiński Jr, Marek Rowiński Senior, Mikołaj Aleksander Gregier, Mark Shinn, Felix Kersten, Bruce Kessler, Valentin Launay, Błażej Ożóg, Janek Grzegorzewski, Łukasz Koński, Artur Sowa, Marek Bosowski, Mario Kraszewski, Jacek Ostrzygieł, Kuba Jurkowski, Kuba Kapturski, Rafał Szukiel, Paweł Ratuś, Daniel Marzejon, Mateusz Włodarczyk, Sławomir Paćko, Michał Procajło, Piotr Karaś, Mateusz Włodarczyk oraz gościnnie Aaron Hadlow & Airton Cozzolino.

Przeczytaj: Samsung ogłasza konkurs dla twórców z platformy TikTok

AllSeasons kręcono w różnych lokalizacjach m.in. w szwajcarskich Alpach, na półwyspie Helskim, w Sardynii we Włoszech, w Geilo w Norwegii, w Egipcie nad Morzem Czerwonym, czy w Tarifie i Fuerteventurze w Hiszpanii.

Podczas pracy nad filmem korzystano z telefonów Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

AllSeasons – kiedy premiera?

Uroczysta premiera filmu AllSeasons odbędzie się 30 września 2021 w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie. Dokument będzie można ponadto obejrzeć 7 i 15 października na specjalnych pokazach kinowych we wszystkich Multikinach w Polsce.

AllSeasons to pierwsza taka polska produkcja. Totalnie niepowtarzalna i wyjątkowa, będąca zarazem – oprócz filmu – największym eventem kitesurfingowym w 2021 roku. Pokazy kinowe już wkrótce w Multikinie. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →