fot. YouTube

Alicia Keys promuje serial „Królowa Charlotta”. To numer jeden Netfliksa!


09 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W ramach promocji serialu Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów Alicia Keys nagrała z kilkudziesięcioosobową orkiestrą nową wersję swojego słynnego utworu If I Ain’t Got You.

Orkiestrowa wersja If I Ain’t Got You Alicii Keys

Z okazji premiery serialu Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów Alicia Keys wspólnie z twórcami zebrała 74-osobową orkiestrę, by wykonać kończący w tym roku 20 lat utwór If I Ain’t Got You. Wśród artystek obecne były m.in.: Rimon, Cherrie, Amel Bent, Delara i Alicia Awa.

W klipie z orkiestrową wersją utworu występują wyłącznie niebiałe kobiety, ubrane w bogato zdobione stroje inspirowane XIX-wiecznymi kostiumami, zaprezentowanymi w serialu. Są one intensywnie pomalowane, ubrane w wielowarstwowe suknie z haftami, koronkami i bufiastymi elementami. Niektóre z nich mają również gorsety, charakterystyczne angielskie kapelusze, zdobione rękawiczki i wstęgi. Całość robi wrażenie i dobrze wpisuje się w estetykę serialu Netfliksa.

Alicia Keys napisała utwór po śmierci Aaliyah

Piosenka If I Ain’t Got You oryginalnie pojawiła się na drugim albumie studyjnym artystki, The Diary of Alicia Keys (2003). Została zainspirowana śmiercią słynnej piosenkarki Aaliyah – 22-letnia piosenkarka R&B zginęła w katastrofie lotniczej na Bahamach 25 sierpnia 2001 roku. Na wydźwięk poruszającego utwory wpłynęły także refleksje Alicii po atakach z z 11 września. „Byłam w samolocie i myślałam o Aaliyah, która zginęła w katastrofie lotniczej. Poczułam wtedy, że nie liczy się nic innego poza ludźmi, których kochasz”.

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów

Po sukcesie produkcji Bridgertonowie, serialu o miłości na salonach arystokracji, widzowie zapragnęli więcej kostiumowych romansów. Zakochali się w namiętności między bohaterami, niejednokrotnie pokazywanej w szeroko omawianych scenach łóżkowych, oraz estetyce serialu, osadzonego w innym stuleciu. Od samego początku dla twórców ważna była również różnorodność – choć osoby czarnoskóre nie mogły przebywać w tamtych czasach w wyższych sferach, Bridgertonowie pokazywali je jako pełnoprawnych bohaterów, niezależnie od koloru skóry. Spin-off serialu, czyli serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów, niedawno zadebiutował na Netfliksie. Produkcja opowiada o ślubie młodej królowej Charlotty z angielskim królem Jerzym. Historia miłosna kochanków odmienia londyński dwór. Wiele wątków produkcji nawiązuje do prawdziwych wydarzeń w serialu, jednak nie wszystkie, o czym należy pamiętać podczas seansu. Wszystkie odcinki możemy obejrzeć już na platformie Netflix.

fot. Netflix

W ramach promocji serialu Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów Alicia Keys nagrała z kilkudziesięcioosobową orkiestrą nową wersję swojego słynnego utworu If I Ain’t Got You. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →