źródło: Netflix

Alejandro G. Iñárritu pokazuje nowy film. Zwiastun „Bardo” to wizualna uczta


22 września 2022

Podziel się newsem:

Reżyser Birdmana i Zjawy stworzył nowy film we współpracy z Netflixem. Produkcja zadebiutuje w wybranych kinach w listopadzie, a na platformę trafi w grudniu. 

Bardo – kolejny oscarowy film w dorobku Iñárritu?

Oryginalny tytuł nowej produkcji, która wyszła spod ręki meksykańskiego reżysera, to BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths (w wolnym tłumaczeniu: Bardo, fałszywa kronika garści prawd). To pierwszy pełnometrażowy film Iñárritu od czasu Zjawy (2015) z Leonardo DiCaprio, która została uhonorowana aż trzema Oscarami. Także głośny Birdman (2014) Meksykanina był zaliczany do najlepszych filmów roku, co sugeruje, że dalsze losy Bardo warto śledzić – tytuł na bank pojawi się w przyszłorocznym oscarowym zestawieniu.

Przeczytaj także: IO Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara

Alejandro G. Iñárritu pokazuje nowy film. Zwiastun „Bardo” to wizualna uczta
źródło: Netflix

Podróż na kres własnej wytrzymałości

Historia ukazana w Bardo skupia się na poruszającej podróży Silverio, słynnego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty, który po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody postanawia wrócić z Los Angeles do rodzinnego kraju. Nie zdaje sobie sprawy, że ta pozornie banalna wyprawa popchnie go na kres własnej wytrzymałości i zakwestionuje jego egzystencję. Jak można przeczytać w opisie, główny bohater zderzy się ze swoimi szalonymi wspomnieniami i lękami, zmuszając do zmierzenia się z teraźniejszością. Oszołomienie, zdumienie i mnogość emocji. Pytania o własną tożsamość, sukces, śmiertelność. Wątki związane z historią Meksyku, więzami rodzinnymi czy prostym pytaniem: co to znaczy być człowiekiem w tych bardzo dziwnych czasach?

Alejandro G. Iñárritu pokazuje nowy film. Zwiastun „Bardo”
źródło: Netflix

Oszałamiające i wciągające epickie widowisko

Netflix, który wyprodukował film, reklamuje go jako „epickie, oszałamiające i wciągające doświadczenie”. Widać to już w poniższym zwiastunie, łączącym klimat i wizualny styl filmów Paolo Sorrentino i szalonych ekranowych sztuczek spod znaku Michela Gondry czy Spike’a Jonze’a. Widać tu duży budżet, ale też wysmakowanie i dość oryginalną pracę kamery. Co ciekawe, w trailerze możemy usłyszeć piosenkę The BeatlesI Am The Walrus.

Reżyser Birdmana i Zjawy stworzył nowy film we współpracy z Netflixem. Produkcja zadebiutuje w wybranych kinach w listopadzie, a na platformę trafi w grudniu.  Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →