Spring Break i kwestia społeczna: zapraszamy na panel „Artysta na barykadach”
Obserwuj nas na instagramie:
Enea Spring Break w porozumieniu z organizacją Keychange realizuje specjalny tydzień tematyczny. W ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się panel skupiony wokół problemu wykluczenia społecznego kobiet oraz mniejszości seksualnych w branży muzycznej
Spring Break jest z nami muzycznie i społecznie
W świetle ostatnich wydarzeń na scenie polityczno-społecznej, poznański festiwal istotnie nie mógł wybrać sobie lepszego momentu, by wystartować z nowym programem. Sprawa jest świeża, sprawa jest nawet bardziej, niż na czasie – bo duszeniem praw kobiet żyje obecnie zdecydowana większość Polaków. Spring Break razem z organizacją Keychange, działającą na rzecz równości płci serdecznie zachęca do uczestnictwa w panelu online Artysta na barykadach. Czy muzyka może być narzędziem społecznej zmiany. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele branży muzycznej, czynnie zaangażowani scenicznie, a rozmawiać będą na temat płci, identyfikacji seksualnej oraz form aktywizacji.
Spring Break – artyści mają głos
Już dziś o godzinie 18.00 rozpocznie się wydarzenie online, którego gospodynią będzie Magda Chołyst (Artist in Bloom), reprezentującą Keychange oraz szereg polskich artystów, świeżo upieczonych ambasadorów organizacji. Podczas panelu Artysta na barykadach. Czy muzyka może być narzędziem społecznej zmiany? wypowiedzą się Avtomat, Karolina Czarnecka i Iwona Skwarek z zespołu Rebeka. W trakcie dyskusji z pewnością wysunie się aktualny kontekst sytuacji panującej w Polsce, a rozmowa toczyć się będzie dookoła propozycji zmian społecznych, a także działaniach Keychange, wspierających owe przekształcenia. Panel będzie można oglądać na żywo na platformie YouTube na kanale festiwalu oraz za pośrednictwem Facebooka organizatorów.
Spring Break 2020: panel Keychange – Artysta na barykadach
Spring Break i Keychange – chodzi o równość
Ponad 350 firm oraz organizacji wsparło Keychange, zadeklarowało się i podpisało pod zobowiązaniem zrównania płci. Do tego grona dołączyła wytwórnia Kayax, jeden z prężniej działających polskich labeli. Dobrze to wróży na przyszłość – zainteresowanie tematem rośnie, a nie idą za tym puste słowa, a czyny. Głos artystów jest ważny, dlatego też wypowiedzą się oni na frapujące zagadnienie dyskryminacji, tudzież panujących nierówności i odtrąceń podczas panelu dyskusyjnego w ramach poznańskiego Spring Breaka. Partnerami i sygnatariuszami panelu są także Chimes i Ethno Port.
zdjęcie główne: fot. Zorka.5
Enea Spring Break w porozumieniu z organizacją Keychange realizuje specjalny tydzień tematyczny. W ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się panel skupiony wokół problemu wykluczenia społecznego kobiet oraz mniejszości seksualnych w branży muzycznej Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]
Obserwuj nas na instagramie: