fot. Universal Pictures

Zwiastun tego horroru to coś, co trzeba zobaczyć. Czy „M3GAN” to nowa „Laleczka Chucky?”


12 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Scenariusz M3GAN to dzieło m.in. jednej z najważniejszych postaci dla świata współczesnego horroru, Jamesa Wana – twórcy Piły i Obecności. Reżyserem filmu jest Gerard Johnstone.

M3GAN nigdy nie zawiedzie

Poznajcie M3GAN (skrót od: Model 3 Generative Android): humanoidalną lalkę-androida, która naszpikowana jest sztuczną inteligencją. Zaprogramowano ją tak, aby była największą przyjaciółką, zarówno dzieci, jak i rodziców. Tych ostatnich ma wspierać w trudach wychowania, a dzieciom zapewniać edukację, towarzystwo i ochronę – zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. M3GAN zawsze wysłucha, pomoże i nigdy nie zawiedzie. Przynajmniej w teorii.

Chucky czy Anabelle?

Za projektem zabawki-asystenta stoi genialna inżynierka robotyki Gemma (znana z Dziewczyn i Uciekaj! Allison Williams). M3GAN ze swoją syntetyczną skórą i pięknymi włosami wygląda niemal jak prawdziwa osoba, choć daleko jej do poziomu androida, który widzieliśmy w tym roku w filmie Yang. Wygląda raczej jak lalka z popularnej serii LOL zainspirowana urodą Nicole Kidman, ale przerażające, zimne oczy i zaciśnięte usta plasują ją raczej pomiędzy Chucky i Anabelle. I, jak się okazuje, jest to dobry trop.

Czytaj też: Najstraszniejsze horrory – ranking TOP 30 z zacięciem naukowym

Koniec sielanki

Gemma, którą poznajemy w pierwszym zwiastunie nowego horroru science-fiction, musi zmierzyć się z nową dla siebie sytuacją. Nieoczekiwanie zostaje bowiem opiekunką swojej 8-letniej siostrzenicy Cady (Violet McGraw), która właśnie straciła rodziców. Naukowczyni nie jest jednak gotowa na rodzicielstwo. Nie ma też na nie czasu. Postanawia więc wspomóc się prototypem wspomnianej M3GAN. Mimo błyskawicznej więzi, która rodzi się pomiędzy Cady i androidką, sielanka szybko się kończy.

Gorzej, choć lepiej

Sytuacja wymyka się spod kontroli już po pierwszej próbie wyłączenia irytującego, chodzącego asystenta głosowego. Później jest tylko gorzej, choć dla widza zapewne lepiej. Groteskowe ujęcia pojawiającej się znikąd i przemawiającej słodkim głosikiem M3GAN, przeprowadzane przez nią eksperymenty naukowe, sekwencje taneczne niczym z TikToka czy teledysku Sia i użycie elektronarzędzi oraz akcesoriów biurowych – na horror Gerarda Johnstone’a zdecydowanie warto czekać.

Zwiastun horroru M3GAN:

Scenariusz M3GAN to dzieło m.in. jednej z najważniejszych postaci dla świata współczesnego horroru, Jamesa Wana – twórcy Piły i Obecności. Reżyserem filmu jest Gerard Johnstone. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? M3GAN nigdy nie zawiedzie Poznajcie M3GAN […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →