kadr z filmu MEGAN, Universal

Kto zagrał M3GAN? W morderczą lalkę wcieliły się nastolatki


13 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Do polskich kin wchodzi horror M3GAN. Tytułowa lalka zrobiła ogromną furorę i podbija sieć. Czy wiecie, że ożywiły ją 12-latka i 18-latka?

M3GAN w kinach. Horror o morderczej lalce

Amerykańska widownia oszalała na punkcie horroru Gerarda Johnstone’a M3GAN. Film zarobił dotychczas ponad 54 miliony przy budżecie 12 milionów dolarów. To mieszanka horroru i komedii, która opowiada o mrocznej zabawce imitującej człowieka. Po tym, gdy trafia do domu 8-latki, zaczyna rozwijać samoświadomość i staje się wrogo nastawiona do ludzi. To nie może się dobrze skończyć.

Jak już pisaliśmy, za sukcesem komercyjnym produkcji stoi przede wszystkim jej wiralowy potencjał. Jeśli podobał wam się taniec Wednesday, zobaczcie lepiej, jak rusza się niepokojąca M3gan. Media społecznościowe pokochały ten układ, tak jak i beznamiętny głos lalki.

@jacksonil1 I’m so obsessed this.! #m3gan #fyp #foryou #dance #trend #viral #trailler ♬ Stop using for Megan doll – ︎

W M3GAN wcieliły się 12-latka i 18-latka

Twórcy ze studia Universal zdradzili, jak technicznie powstawała tytułowa lalka. By ożywić M3GAN wykorzystano połączenie animatroniki, lalkarstwa, efektów wizualnych i gry aktorskiej.

(…) Wykończenie [lalki], oczy włosy, wszystko powinno wyglądać na prawie prawdziwe. Żeby nie było przesadą, ani karykaturą. To powinno być niepokojące

powiedział główny przy horrorze lalkarz Adrien Morot.

Twórcy chcieli ograniczyć używanie CGI. Skonstruowano siedem marionetek, które mogły poruszać się i odgrywać podstawowe sceny. Niektóre modele potrafiły nawet na całkowicie ruszać oczami, głową, tułowiem i kończynami.

Jednak ujęcia, gdy M3gan chodziła lub tańczyła, były kręcone z udziałem 12-letniej Amie Donald. Młoda aktorka miała na sobie maskę, która w razie potrzeby była specjalnie animowana. Wspaniałe ruchy taneczne są nieprzypadkowo tak przyciągające uwagę – Amie jest zawodową nowozelandzką tancerką.

Do przedstawienia głosu lalki potrzebowano kogoś trochę starszego. W tej roli idealnie sprawdziła się Jenna Davis, 18-letnia aktorka i piosenkarka, szeroko znana na TikToku. Głosowe wcielenie się w M3gan nie było dla niej najłatwiejsze.

@staytunednbc #M3gan star @Jenna Davis says her favorite line from the film. #m3gandoll ♬ Techno Music-Present – SPMusicGroup

Naprawdę musiałam sobie wcześniej wyobrazić, jak [lalka] będzie wyglądać. To zdecydowanie była praca zespołowa między nami dwoma

– powiedziała Davis o współpracy z Donald.

Film M3GAN od 13 stycznia zobaczymy w polskich kinach. W rolach głównych wystąpiły Allison Williams (Uciekaj, Perfekcja) oraz Violet McGraw.

Do polskich kin wchodzi horror M3GAN. Tytułowa lalka zrobiła ogromną furorę i podbija sieć. Czy wiecie, że ożywiły ją 12-latka i 18-latka? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins M3GAN w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →