fot. Oskar Szramka

Żurkowski kontra „DEMONY” – jest pierwsza zapowiedź nowej płyty


27 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Żurkowski podzielił się pierwszym muzycznym zwiastunem drugiej studyjnej płyty. Utwór DEMONY pochodzi z albumu KURZ.

Żurkowski – rockowy Włóczęga

Żurkowski to zespół założony przez kompozytora, wokalistę i gitarzystę – Łukasza Żurkowskiego. Grupa powstała w 2016 roku, a jej muzyka to konkretne gitarowe granie w jak najbardziej dosłownym tego pojęcia znaczeniu. Zespół dzięki utworowi Ciemność wygrał w 2019 roku konkurs Męskie Granie Young, co umożliwiło im występ na finałowym przystanku trasy Męskie Granie w Żywcu. Żurkowski zadebiutował 30 listopada 2019 roku krążkiem Włóczęga.

Dwa lata z hakiem od premiery debiutu Żurkowski zapowiada swoją drugą płytę – KURZ. Tak prezentują się tracklista oraz okładka wydawnictwa:

 1. ZMIENNICY
 2. WESTERN feat. Ørganek
 3. DEMONY
 4. ZAPACH PÓL
 5. CIENIE feat. Swiernalis
 6. CTWK
 7. W TWOICH MYŚLACH
 8. ZBJ
 9. STOJĘ SAM feat. J. Soboń
 10. OSTATNI RAZ
 11. WYNIK STRESU
 12. OUTRO
Żurkowski kontra „DEMONY” - jest pierwsza zapowiedź nowej płyty

Opowieść o walce z samym sobą

Żurkowski nie kazał czekać zbyt długo na kolejną płytę. O czym będzie KURZ?

Z definicji słowo „kurz” to pył powstały ze sproszkowanych ziarenek piasku, ziemi oraz cząsteczek różnych ciał. Podobnie na album KURZ składa się wiele różnych cząsteczek.

Znajdują się na nim utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas jak i zupełnie nowe kompozycje, które powstały z dnia na dzień bez planu umieszczania ich na płycie.

– czytamy w informacji prasowej (pisownia autobiografia).

A jak ten album opisuje Łukasz?

KURZ to mocna gitarowo/elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach które wywarły na mnie ogromny wpływ czasem pozostawiając trudno gojące się rany. Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji co dało mi poczucie ulgi.

Premiera płyty została zaplanowana na 11 lutego 2022 roku. Krążek promuje utwór DEMONY, do którego powstał teledysk w reżyserii Żurkowskiego oraz Łukasza Wicka.

Żurkowski – DEMONY, zobacz teledysk i posłuchaj utworu

Żurkowski podzielił się pierwszym muzycznym zwiastunem drugiej studyjnej płyty. Utwór DEMONY pochodzi z albumu KURZ. Żurkowski – rockowy Włóczęga Żurkowski to zespół założony przez kompozytora, wokalistę i gitarzystę – Łukasza Żurkowskiego. Grupa powstała w 2016 roku, a jej muzyka to konkretne gitarowe granie w jak najbardziej dosłownym tego pojęcia znaczeniu. Zespół dzięki utworowi Ciemność wygrał […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →