materiały prasowe

Franz Ferdinand prezentują kolejny nowy utwór


26 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Szkocki zespół Franz Ferdinand podzielił nową piosenką, stworzoną na potrzeby nadchodzącego wydawnictwa Hits to the Head.

Największe hity Franz Ferdinand

Na nową, pełnoprawną płytę Franz Ferdinand, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zespół co prawda wyda w tym roku album, jednak Hits to the Head będzie kompilacją typu the best of. Tracklista wygląda następująco:

 1. Darts of Pleasure
 2. Take Me Out
 3. The Dark of the Matinée
 4. Michael
 5. This Fire
 6. Do You Want To
 7. Walk Away
 8. The Fallen
 9. Outsiders
 10. Lucid Dreams
 11. Ulysses
 12. No You Girls
 13. Right Action
 14. Evil Eye
 15. Love Illumination
 16. Stand on the Horizon
 17. Always Ascending
 18. Glimpse of Love
 19. Curious
 20. Billy Goodbye

Jak zatem widać, jest to składanka największych przebojów Franz Ferdinand, w jak najbardziej dosłownym znaczeniu. Tak o płycie wypowiada się Alex Kapranos, frontman zespołu:

To tak samo, jak z układaniem setlisty na festiwalowy koncert: chcesz zagrać piosenki, o których wiesz, że ludzie chcą je usłyszeć. Hity. Hity dla głowy. Dla serca. Dla stóp. To oznacza bardzo oczywiste kawałki, ale także takie, o których wiesz, że mają znaczenie zarówno dla zespołu, jak i publiczności, jak Outsiders. Dorzuciliśmy też dwie nowe piosenki, nagrane w zeszłym roku: Billy Goodbye oraz Curious, obie współprodukowane przez Stuarta Price’a.

Mam znajomych, którzy uważają, że nie jesteś prawdziwym fanem, jeśli posiadasz składankę typu best of, a nie całą dyskografię. Nie zgadzam się z tym. Myślę o kolekcji płyt moich rodziców, którą mieli, gdy byłem dzieckiem. Uwielbiałem te kompilacje. Jestem wdzięczny za to, że mieli Changes czy Rolled Gold. Te płyty były moim punktem wyjściowym. Moim wprowadzeniem.

Franz Ferdinand prezentują kolejny nowy utwór
Hits to the Head, okładka płyty

Hity na scenę

Zespół nagrał także dwa nowe utwory. Piosenkę Billy Goodbye poznaliśmy już przy okazji zapowiedzi wydawnictwa Hits to the Head. Teraz Szkoci prezentują Curious – drugą premierową kompozycję. Tak jak w przypadku poprzedniego utworu, tak i tutaj mamy do czynienia z esencją Franz Ferdinand, co idealnie wpasowuje się w stylistykę całej płyty. Premiera Hits to the Head już 11 marca 2022 roku. Kapela zagra także koncert w Polsce! Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia w warszawskim klubie Stodoła.

Zanim jednak to wszystko nastąpi, sprawdzajcie nowy utwór!

Franz Ferdinand – Curious, posłuchaj piosenki i zobacz teledysk

Szkocki zespół Franz Ferdinand podzielił nową piosenką, stworzoną na potrzeby nadchodzącego wydawnictwa Hits to the Head. Największe hity Franz Ferdinand Na nową, pełnoprawną płytę Franz Ferdinand, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zespół co prawda wyda w tym roku album, jednak Hits to the Head będzie kompilacją typu the best of. Tracklista wygląda następująco: Darts of […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →