Znamy listę filmów, z których zostanie wyłoniony polski kandydat do Oscara


07 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Siedem filmów powalczy o status polskiego kandydata do Oscara. Zwycięzcę wyłoni Komisja Oscarowa z Janem A.P. Kaczmarkiem w roli przewodniczącego, która zbierze się 10 sierpnia.

Reklama

Lista filmów, które zostały zgłoszone w naborze na polskiego kandydata do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy została opublikowana na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Na jej czele znalazł się najnowszy film nominowanego do Oscara w ubiegłym roku Jana Komasy Sala Samobójców. Hejter. Kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej może zostać także Sweat w reżyserii Magnusa von Horna, który znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020.

Sprawdźcie pełną listę filmów:

Lista filmów zgłoszonych w naborze na polskiego kandydata do Oscara 

  1. Sala samobójców. Hejter, reż. Jan Komasa
  2. Sweat, reż. Magnus von Horn
  3. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, reż. Jan Holoubek
  4. Śniegu już nigdy nie będzie, reż. Małgorzata Szumowska, Michał Englert
  5. Supernova, reż. Bartosz Kruhlik
  6. Klecha, reż. Jacek Gwizdała
  7. Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński

Sala Samobójców. Hejter jednym z najchętniej oglądanych filmów na Netflixie

Najnowszy film Jana Komasy odnosi kolejne sukcesy. Netflix w maju tego roku nabył do niego prawa. Tydzień po zagranicznej premierze tytuł trafił na listę Top 10 w wielu państwach, w tym m.in. we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Brazylii, Meksyku, Tajwanie, Kenii, Nigerii czy Turcji.

Polscy użytkownicy Netflixa będą mogli obejrzeć Hejtera dopiero w marcu 2021.


[Aktualizacja] Poznaliśmy polskiego kandydata do Oscara

Znamy już decyzję Komisji Oscarowej, na której czele stał kompozytor filmowy Jan A.P. Kaczmarek. O nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, powalczy film Śniegu już nigdy nie będzie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

W obsadzie produkcji znaleźli się m.in.: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra czy Łukasz Simlat. Film opowiada o tajemniczym, atrakcyjnym mężczyźnie, który niespodziewanie pojawia się w mieście. Żenia, bo tak ma na imię bohater, rozpoczyna pracę jako masażysta na ekskluzywnym, odgrodzonym osiedlu i dzięki niezwykłym zdolnościom, odmienia życie mieszkających tam ludzi.

Śniegu już nigdy nie będzie - polski kandydat do Oscara
kadr z filmu
Śniegu już nigdy nie będzie - polski kandydat do Oscara
kadr z filmu

Siedem filmów powalczy o status polskiego kandydata do Oscara. Zwycięzcę wyłoni Komisja Oscarowa z Janem A.P. Kaczmarkiem w roli przewodniczącego, która zbierze się 10 sierpnia. Lista filmów, które zostały zgłoszone w naborze na polskiego kandydata do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy została opublikowana na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na jej czele znalazł […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.