Materiały prasowe

Znamy datę i miejsce pogrzebu Pjusa


18 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Związany z Warszawą raper Pjus odszedł 12 stycznia 2022 roku. Pogrążeni w smutku rodzina oraz przyjaciele podali szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu. Sprawdź.

Śmierć Pjusa

Raper zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca trakcie dziesiątej godziny trwania poważnej operacji. Cierpiał na neurofibromatozę typu 2.

W okolicach godziny 20:00 szereg osób związanych ze środowiskiem hip-hopowym, w tym Stasiak czy Kafar37 podało informację, że raper nie przeżył wspomnianej operacji.

Stanowi to nieodżałowaną stratę. Pjus był aktywny na rodzimej scenie od początku XXI wieku. Wraz ze Stasiakiem i Mesem współtworzył kultowy skład 2cztery7. W ramach współpracy ukazały się dwa albumy: Funk – dla smaku (2005) oraz Spaleni innym słońcem (2008).

W 2009 roku wydał pod szyldem Alkopoligamii swoją pierwszą solówkę, Life After Deaf, na którą swoje gościnki dograli mu m.in. EldoPelson czy Włodi. Płyta była pierwszą na świecie stworzoną przez osobę z całkowicie cyfrowym słuchem – raper utracił go w wyniku choroby. Stan zdrowia w końcu uniemożliwił mu nagrywanie kolejnych płyt, jednak nawet to nie było w stanie zatrzymać jego kreatywnej duszy: w 2017 światło dzienne ujrzały Słowowtóry, czyli odwrócona wersja albumu producenckiego. Pjus napisał tam wszystkie teksty i zaprosił raperów do ich wykonania.

Żałobna msza święta odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia 2022 roku w sali ceremonialnej Domu Pogrzebowego na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie o godzinie 13:15.

Pjus

Przeczytaj także: Nie żyje Pjus. Związany z Warszawą raper miał 39 lat [aktualizacja]

Związany z Warszawą raper Pjus odszedł 12 stycznia 2022 roku. Pogrążeni w smutku rodzina oraz przyjaciele podali szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu. Sprawdź. Śmierć Pjusa Raper zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca trakcie dziesiątej godziny trwania poważnej operacji. Cierpiał na neurofibromatozę typu 2. W okolicach godziny 20:00 szereg osób związanych ze środowiskiem hip-hopowym, w tym Stasiak […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →