Nie żyje Pjus. Związany z Warszawą raper miał 39 lat [aktualizacja]


12 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Raper Pjus, który współtworzył chociażby kultowy skład 2cztery7, odszedł 12 stycznia 2022 roku. Informację potwierdził m.in. Stasiak.

Pjus nie żyje

Wczoraj, czyli 11 stycznia, Karol Pjus Nowakowski pisał w mediach społecznościowych, że jutro przejdzie kolejną poważną operację w swoim życiu. Chodziło o pień mózgu, co miało związek z neurofibromatozą typu 2.

O godzinie 20:00 u kilku osób (Stasiaka, Kafara czy fotografa Piotra FotoPyKa Kuczy) pojawiła się informacja, że rapera, który 31 marca skończyłby 40 lat, nie ma już z nami.

Aktualizacja: okoliczności śmierci rapera

Jak dowiedział się portal Glamrap, Pjus zmarł podczas dziesiątej godziny operacji w wyniku zatrzymania akcji serca.

Dorobek artystyczny

Pjus zaczął działalność artystyczną na początku XXI wieku. Już zawsze będzie kojarzony z sukcesami zespołu 2cztery7, który tworzył wraz ze wspomnianym Stasiakiem oraz Mesem. Jego działalność zaowocowała dwoma albumami – Funk – dla smaku (2005) oraz Spaleni innym słońcem (2008). Warszawska grupa dogrywała się również do klasycznych już projektów spod szyldu JuNouMi, które ciągle pozostają przykładem awangardowego, winylowego myślenia o rynku wydawniczym.

W 2009 roku nakładem wydawnictwa Alkopoligamia ukazał się jego pierwszy solowy album o tytule Life After Deaf, na którym oprócz przyjaciół ze składu udzielili się także m.in. Eldo, Pelson czy Włodi. Osiem lat później, po długiej przerwie spowodowanej wspomnianą chorobą rapera, na rynku pojawiła się płyta Słowotwóry. Pjus stworzył teksty, które później zostały wykonane przez czołowych polskich artystów – m.in. Rasa, Pablopavo czy Sariusa.

W swojej długoletniej karierze urodzony we Wrocławiu MC udzielał się gościnnie na płytach takich twórców i składów jak chociażby Dizkret, Molesta Ewenement, Eldoka, Dixon37, Rap Addix czy Mały Esz.

Pjus – Nie mówię szeptem

Raper Pjus, który współtworzył chociażby kultowy skład 2cztery7, odszedł 12 stycznia 2022 roku. Informację potwierdził m.in. Stasiak. Pjus nie żyje Wczoraj, czyli 11 stycznia, Karol Pjus Nowakowski pisał w mediach społecznościowych, że jutro przejdzie kolejną poważną operację w swoim życiu. Chodziło o pień mózgu, co miało związek z neurofibromatozą typu 2. O godzinie 20:00 u […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →