kadr z teledysku

Wigor Mor W.A. publikuje utwór, który miał trafić na album Pjusa


11 marca 2022

Podziel się newsem:

Wigor Mor W.A. oddał hołd zmarłemu w styczniu Pjusowi. Raper opublikował utwór, który miał znaleźć się na ostatniej płycie Karola Nowakowskiego.

Wigor Mor W.A. przypomina o ostatnim wydawnictwie Nowakowskiego

Blisko dwa miesiące temu zmarł Karol Pjus Nowakowski. 12 stycznia raper przegrał walkę z neurofibromatozą typu 2. Pjus zmarł podczas dziesiątej godziny operacji w wyniku zatrzymania akcji serca.

Zobacz: Nie żyje Pjus. Związany z Warszawą raper miał 39 lat [Aktualizacja]

Wczoraj Wigor Mor W.A. postanowił uhonorować zmarłego artystę. Raper opublikował utwór Bogomnocy na bicie 101 decybeli. Wraz z Wigorem wystąpił DJ Kebs. Piosenka miała zasilić tracklistę albumu Słowowtóry, wydanego w 2017 roku. Jest to ostatnia płyta wydana przez Pjusa. Koncepcja projektu polegała na tym, by zaproszeni artyści wykonali teksty napisane przez chorego rapera.

W 2016 r. Karol Pjus zaprosił mnie na swój album Słowowtóry. Dostałem od niego propozycję kawałka pt. Bogomnocy. W tamtym czasie chciałem go nagrać ale finalnie utwór zmienił tytuł na Złowo, a wykonali go Abel i Rosalie. Po śmierci Karola wróciłem do tego tekstu i postanowiłem nagrać go tak jak ja bym to widział. Zmieniłem dosłownie kilka słów i dodałem coś od siebie. To był odruch bezwarunkowo po prostu chciałem to zarapować żeby upamiętnić Karola i uhonorwać człowieka, który nie poddał się w walce z chorobą. Pjusa już z nami nie ma ale wciąż mamy jego muzykę i jego teksty co czyni go nieśmiertelnym.

– wyznaje Wigor Mor W.A.

Pjus feat. Wigor Mor W.A., DJ Kebs – Bogomnocy

Pjus – Słowowtóry – tracklista albumu

1. CALLARM feat. Sobota
2. Z TŁUSTYMI I W TŁUSZCZY feat. Ras
3. ZŁOWO feat. Abel, Rosalie.
4. COFFEE PASTE feat. Spinache, Kortez
5. NIEWIELKA WARSZAWSKA feat. Pelson
6. NASZTUKAFSZY feat. Tymon Tymański
7. NA ROGU ŚWIATA feat. Vienio, Pablopavo
8. LAKOKALIPS feat. Głośny, Ten Typ Mes
9. POLOVEANIE feat. Martina M
10. PROMYZEUSZ feat. Włodi, Piotrek Pacak
11. ODPYSKI feat. Sarius
12. FALKONTENT feat. Kuba Knap
13. GUERILLA SUNRISE feat. Wdowa, Małolat
14. NIEBOTRAFIĘ feat. Holak, Eldo
15. Bonus track: DANS FAKABR feat. RAU, Kuba Knap

Pjus – Słowowtóry – odsłuch albumu

Wigor Mor W.A. oddał hołd zmarłemu w styczniu Pjusowi. Raper opublikował utwór, który miał znaleźć się na ostatniej płycie Karola Nowakowskiego. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →