fot. materiały prasowe

Powstał mural w Los Angeles ku pamięci Pjusa


27 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Skrubol i Ludwik Lis namalowali mural na kultowej Venice Beach w Los Angeles na cześć zmarłego na początku roku Pjusa. Sprawdź szczegóły!

Ogromna strata dla hip-hopu

Pjus odszedł 12 stycznia 2022 roku w wyniku zatrzymania akcji serca podczas operacji związanej z jego chorobą. Raper był chory na neurofibromatozę typu 2, której jednym z objawów była postępująca u niego utrata słuchu. Kariera Pjusa była nierozłącznie związana z ekipą Alkopoligamii. Z jej założycielem, Tym Typem Mesem, oraz Stasiakiem tworzył skład 2cztery7. W 2009 wrocławianin wydał swoje pierwsze solo Life After Deaf, a po 8 latach ukazała się płyta Słowowtóry, na której teksty napisane przez Pjusa wykonali tacy artyści, jak Ras, Sarius, ale też Rosalie czy Kortez. By uwiecznić członka 2cztery7, podjęto w ostatnich miesiącach wiele inicjatyw. Alkopoligamia zaprezentowała na swoim fanpage’u najnowszą z nich. Skrubol oraz Ludwik Lis stworzyli mural na kultowym Venice Beach w Los Angeles, na którym znajduje się ksywa Pjusa.

Zdjęcie muralu poświęconego Pjusowi

Pjus doczekał się swojego muralu w Los Angeles

Zawsze żywy

Jedną z inicjatyw podjętych na część Pjusa było wspólne wykonanie utworu rapera przez jego przyjaciół. W coverze utworu Zawsze żywy wzięli udział Kafar Dix37, Eldo, Stasiak i Pezet. Wykonanie zostało zaprezentowane podczas ostatniej gali nagród Popkiller 2022. Wybrany utwór nie był przypadkowy. Padają w nim między innymi takie wersy, jak:

Mam na sercu dziarę w języku Balzaka I chodzi w niej tyle, że zawsze mam zapał
By kochać życie, nie dać się chorobom
Że zawsze mam zamiar iść tą samą drogą
Choć śmierć jest obok, moje drzwi omija

Pjus feat. Eldo – Zawsze żywy

Kafar Dix37, Eldo, Stasiak, Pezet – Zawsze żywy – Popkillery 2022 Tribute to Pjus

Skrubol i Ludwik Lis namalowali mural na kultowej Venice Beach w Los Angeles na cześć zmarłego na początku roku Pjusa. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Ogromna […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →