Zenek czy Grażyna? Czyli krótki poradnik co oglądać w TV w Sylwestra!


26 grudnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Sylwester w telewizji od zawsze był zagadką. Niby nikt nie ogląda, a wyniki oglądalności mówią zupełnie co innego. Przedstawiamy więc rozpiskę Sylwestrów, które będą transmitowane w TV.

Sylwestrowy wyścig zbrojeń

Nie bez przyczyny użyłem porównania do wyścigu zbrojeń pomiędzy USA, a ZSRR podczas Zimnej Wojny. Stacje telewizyjne rok w rok prześcigają się, kto ściągnie największe gwiazdy na swoją imprezę i kto pierwszy zaklepie sobie największe miasto.

Również dzięki telewizyjnym imprezom możemy sobie przypomnieć o istnieniu niektórych wykonawców, którzy podobnie jak zwierzęta zapadają w sen zimowy. Tylko w ich przypadku jest to raczej wegetacja przez cały rok kalendarzowy, aby potem w wielkim stylu pojawić się na scenie w Warszawie, czy Zakopanem. Oczywiście do wielkich gwiazd polskiej estrady dochodzą jeszcze występy zapomnianych wykonawców zza oceanu. Zazwyczaj są to gwiazdy, które zyskały sławę dzięki jednemu przebojowi, od którego odcinają kupony przez kilkadziesiąt lat. Idealnym przykładem są chociażby takie tuzy jak Dj Bobo i jego Chihuahua czy Mr President (ten od Coco Jambo). Natomiast na naszym podwórku jest to Sławomir, który wciąż katuje nas Miłością w Zakopanem.

Swoją drogą, z telewizyjnym Sylwestrem jest jak ze słuchaniem disco-polo. Niby nikt tego nie robi, a na weselach, czy innych imprezach rodzinnych wszyscy pięknie recytują słowa piosenek. Z Sylwestrem natomiast jest tak, że nikt nie ogląda, a każdy mimo tego wie kto wystąpił i w co był ubrany. Wracając jeszcze do wątku z disco-polo, to zdecydowaną większość telewizyjnych line-upów tworzą właśnie przedstawiciele tego gatunku. Całkiem nieźle jak na muzykę, której podobno nikt w tym kraju nie słucha.

Sylwester 2019/2020 z TVN’em

Ale przejdźmy w końcu do tego co najważniejsze, czyli kto komu więcej zapłacił za zaśpiewanie kilku piosenek. Na pierwszy rzut idzie TVN, który swojego Sylwestra zorganizuje w Warszawie na placu Bankowym. Tutaj raczej nie ma zaskoczenia, że gwiazdą wieczoru jest Edyta Górniak, która pod okiem TVNowskiej kamery przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy. Ale tak całkiem serio, to jeżeli chodzi o line-up imprezy TVN-u to nie ma aż takiej tragedii. Obok wspomnianej Edyty Górniak w Stolicy pojawią się także Sylwia Grzeszczak, Bajm, Perfect, Natalia Szroeder, Kombii, Grzegorz Hyży, Blue Cafe, Patrycja Markowska, Reni Jusis, Ewelina Lisowska, czy Liber, który znalazł się tam chyba tylko i wyłącznie ze względu na jakiś zapis kontraktowy Sylwii Grzeszczak.

Edyta Górniak & Gromee – Król

Sylwester 2019/2020 z Polsatem

Jeżeli chodzi o Polsat, to tutaj organizatorzy dali popis. Przecież Sylwester to doskonały dzień na zorganizowanie imprezy w rytmie największych dyskotekowych przebojów. I takim oto sposobem, na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się przegląd muzyki disco-polo. Sławomir, Ronnie Ferrari, Daj to głośniej, MIG, After Party, Defis, a na dokładkę Ich Troje, Feel i Piersi. Jakby tego było mało, telewizja Polsat zorganizowała konkurs na nagranie filmiku ze swoim tańcem do utworu Ona by tak chciała. Nagrodą w konkursie jest możliwość pojawienia się na scenie. Nie wiem tylko, gdzie w tym wszystkim odnajdzie się Cleo, Maciej Maleńczuk, czy Michał Szpak.

Cleo – DOM

Sylwester Marzeń 2019/2020 w TVP

I tutaj przechodzimy do największej telewizyjnej imprezy sylwestrowej. Nie wiem kto wymyślił nazwę Sylwester Marzeń, ale patrząc ile hajsu pompuje w to Telewizja Publiczna, to wygląda to bardziej jak mokry sen prezesa Kurskiego. W Zakopanem wystąpią praktycznie te same gwiazdy co w latach poprzednich. Krótko mówiąc podobnie jak w Chorzowie, będziemy mieli do czynienia z przeglądem disco-polo. Z tym wyjątkiem, że TVP przyciągnęło do siebie największe gwiazdy tego gatunku, z Zenkiem Martyniukiem na czele. Oczywiście nie zabraknie też Maryli Rodowicz, która chyba podpisała jakiś cyrograf dotyczący występów sylwestrowych, ponieważ pojawia się na nich co rok. W Zakopanem pojawią się także Golec uOrkiestra, Kombii, Gromee i Thomas Anders.

Modern Talking – You’re My Heart, You’re My Soul

Czy warto oglądać Sylwestra w telewizji?

Tutaj odpowiedź jest chyba prosta. W ostatni dzień roku na pewno nie powinniśmy siedzieć w domu przed telewizorem. Jeśli nie macie planów na Sylwestra zerknijcie na naszą listę imprez sylwestrowych w największych miastach w Polsce. Być może znajdziecie coś dla siebie. A jeżeli chodzi o telewizyjny sylwester, to zawsze możecie dobić się powtórką na kaca.

Sylwester w telewizji od zawsze był zagadką. Niby nikt nie ogląda, a wyniki oglądalności mówią zupełnie co innego. Przedstawiamy więc rozpiskę Sylwestrów, które będą transmitowane w TV. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →