zdjęcia promocyjne filmu „Zadra”

Hip-hop na ekrany. „Zadra” wystartuje na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni


20 lipca 2022

Podziel się newsem:

Pośród filmów dodanych do listy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazła się wyjątkowa propozycja pod postacią Zadry – filmu z hip-hopowym motywem przewodnim.

Hip-hop na Festiwalu w Gdyni

12 września w Gdyni wystartuje 47. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jakiś czas temu poznaliśmy listę 16 filmów startujących w konkursie, jednak informatorzy poinformowali o jej powiększeniu o 4 produkcje „w związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym zgłoszonych filmów i dzięki powiększeniu budżetu wydarzenia”. W gronie dodanych filmów znalazła się Zadra. Film w reżyserii Grzegorz Mołda jest o tyle ciekawą propozycją, że osią tematyczną scenariusza autorstwa Moniki Powalisz jest hip-hop. W rolę tytułowej raperki o pseudonimie Zadra wciela się Magdalena Wieczorek. Na ekranie zobaczymy bardzo uznanych aktorów, takich jak Magdalena Różdżka czy Jakub Gierszał, ale także osoby związane ze światem muzycznym, jak np. Margaret. Kinowa premiera filmu, za którego produkcje odpowiadają Agnieszka Odorowicz, Andrzej Papis i Maciej Sowiński, przewidziana jest na 2022 rok.

Margaret na planie filmu Zadra

Hip-Hop na ekrany. "Zadra" wystartuje na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
fot. materiały promocyjne

Nie tylko Zadra

Nie tylko Zadra znalazła się pośród filmów dodanych do grona biorącego udział w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Są to także Brigitte Bardot cudowna Lecha Majewskiego, Cicha ziemia Agi Woszczyńskiej oraz Johnny Daniela Jaroszka. Tak natomiast prezentuje się lista pozostałych 16 filmów wybranych pierwotnie do udziału w festiwalu: Apokawixa Xawerego Żuławskiego, Broad Peak Leszka Dawida, Chleb i sól Damiana Kocura, Filip Michała Kwiecińskiego, Głupcy Tomasza Wasilewskiego, Iluzja Marty Minorowicz, Strzępy Beaty Dzianowicz, Tata Anny Maliszewskiej, Infinite Storm Małgorzaty Szumowskiej, IO Jerzego Skolimowskiego, Kobieta na dachu Anny Jadowskiej, Orlęta. Grodno ’39 Krzysztofa Łukaszewicza, Orzeł. Ostatni patrol Jacka Bławuta, The Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej, Śubuk Jacka Lusińskiego i Wesele Wojciecha Smarzowskiego.

Pośród filmów dodanych do listy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazła się wyjątkowa propozycja pod postacią Zadry – filmu z hip-hopowym motywem przewodnim. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Hip-hop na Festiwalu […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →