Ian Gavan/Getty Images for MTV

Yungblud odwołał swój nadchodzący koncert w Rosji z powodu wojny

Podziel się newsem:

„Każdy zasługuje na samodzielne kreowanie swojego przeznaczenia, zamiast bycia zmuszanym do patrzenia na wojnę i agresję” – mówi Yungblud i odwołuje swoje wystąpienia w Rosji. Sprawdź.

Yungblud sercem przy Ukrainie

W poście na Twitterze Yungblud wyraził swoje wsparcie w kierunku Ukrainy, po tym jak w zeszłym tygodniu opublikował nagranie, w którym mówi, że „jest absolutnie załamany sytuacją pięknych ludzi w Ukrainie”. Następnie poszedł śladem artystów takich jak Green Day czy Oxxxymiron i odwołał swoje występy w Rosji z powodu bieżącej sytuacji. Miał zagrać 24 i 25 maja. W statemencie napisał:

Mam złamane serce w związku z tym, że muszę ogłosić, iż odwołuję swoje nadchodzące koncerty w Rosji. Moje serce jest złamane, ponieważ wiem, że okrutne i brutalne działania Rosji z zeszłego tygodnia nie odzwierciedlają nastawienia i ideałów pięknych ludzi, których poznałem w Rosji w przeszłości.

Co do Ukrainy, jest to kraj, w którym spędziłem dużo czasu i w którym mam drogich przyjaciół. Moje serce jest z Wami – pokazaliście już siłę i niesamowitą determinację, opierając się tej bezsensownej inwazji.

Każdy zasługuje na bycie panem swojego przeznaczenia, zamiast bycia zmuszanym, do patrzenia na wojnę i agresję. Ukraino, obiecuję, że wrócę, jak tylko będę mógł. Moje serce jest przy Was, zawsze.

Przeczytaj także: Artyści dla Ukrainy. Zebrano prawie milion złotych

Przeczytaj także: FIFA i UEFA oficjalnie wykluczają Rosję z rozgrywek

Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

„Każdy zasługuje na samodzielne kreowanie swojego przeznaczenia, zamiast bycia zmuszanym do patrzenia na wojnę i agresję” – mówi Yungblud i odwołuje swoje wystąpienia w Rosji. Sprawdź. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →