fot. Marta Debska

Years & Years robi R&B na popowo. „American Boy” w nowej odsłonie


05 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Years & Years, czyli Olly Alexander, chce jechać na trip do Los Angeles i do Nowego Jorku razem ze swoim amerykańskim chłopcem.

Yeas & Years między koncertami

Olly Alexander w lutym tego roku wydał pierwszą płytę od czasu, kiedy Years & Years z zespołu przekształciło się w jego solowy projekt. Night Call był poprawnym popowym strzałem, aczkolwiek zabrakło mi na nim unikatowego klimatu, który posiadał każdy poprzedni krążek wokalisty. W swojej recenzji pisałam jednak, że jestem więcej niż pewna, że choć materiał w surowej wersji audio nie zdołał mną wstrząsnąć, to performance na żywo będzie niezapomniany. Guess what, tak właśnie było.

Moim zdaniem Olly jest takim artystą, z którym trzeba złapać flow i wtedy bez problemu da się wsiąknąć w jego sztukę, nawet jeżeli pozornie wydaje się z jakichś powodów niespełniająca oczekiwań. Nowości od wokalisty są za to już dużo bardziej przystępne, a przede wszystkim – znane. Po wydaniu albumu, a potem kilka remixów, artysta wziął się za… covery. American Boy to już drugi utwór, który wziął na swój warsztat.

Przeczytaj: Open’er Festival 2022 – Years & Years zawstydził headlinerów [opinia]

Years & Years american boy
fot. materiały promocyjne

Olly Alexander just being Olly Alexander for 3 minutes straight

Pierwszym nowym wydawnictwem od Years & Years po Night Call był cover Lil Nasa X, czyli sławetne Montero (Call Me By Your Name). Personalnie uważam to za doskonały wybór. Estetyka artystów totalnie się zgrywa i słychać, że Olly bardzo dobrze czuł się w tej piosence.

Dziś ukazał się kolejny niespodziewany singiel z serii coverów – tym razem padło na numer American Boy w oryginale wykonywanym przez Estelle i Kanyego Westa.

Z numeru w estetyce R&B powstał totalnie klubowy, popowy kawałek, bardzo w stylu Olly’ego Alexandra. Co ciekawe, okładka singla jest identyczna, co wcześniejszy cover promujący Montero. Czy Y&Y rozpieści fanów większą ilością coverów, a może nawet całym albumem?

Years & Years – American Boy, posłuchaj singla!

Years & Years, czyli Olly Alexander, chce jechać na trip do Los Angeles i do Nowego Jorku razem ze swoim amerykańskim chłopcem. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →