Years & Years robi nowy (ale nie taki dobry) pop


25 listopada 2021

Podziel się newsem:

Years & Years, czyli solowy projekt Olly’ego Alexandra właśnie wypuścił kolejny singiel zapowiadający album Night Call. Sweet Talker mówi dobrze, ale robi skok w bok i oddala się od poziomu muzyki z wcześniejszych płyt.

Poprewolucja

To, że Olly Alexander zawiesił działalność zespołu i postanowił wydawać muzykę jako Years & Years na własną rękę mogło fanów zszokować, lecz raczej nie zdruzgotać. Od początku to on był liderem grupy, jej kreatorem, więc te zmiany (kosmetyczne) zdawały się nie wpływać na jego potencjalną przyszłą twórczość.

No właśnie, zdawały się. Przepaść pomiędzy Palo Santo a nadchodzącym Night Call obecnie sprawia wrażenie nie do przeskoczenia. Z dawnego Olly’ego mało co pozostało, a to przeczucie pogłębia się wraz z każdym kolejnym prezentowanym przez niego singlem. Imprezowy Starstruck dawał vibe numeru totalnie na próbę, nagranego dla frajdy. Ot, taki sobie przyjemny kawałek, o którym zapomni się w kilka sekund po tym, jak się skończy.

Drugi strzał nieco poprawił te notowania. Crave było echem poprzednich artystycznych etapów projektu, psychodeliczny teledysk okazał się estetycznym strzałem w dziesiątkę, ale już trzecia zajawka sprawia, że znowu wracamy do punktu wyjścia.

Sweet Talker to najzwyklejszy popprodukt. Za mało jak na taki potencjał.

Przeczytaj: Years & Years: magia, węże i syreny, czyli nowy album „Night Call

Years & Years sweet talker
okładka singla Sweet Talker

Choć bardzo chciałam, nie mogłam tego kupić. Może powinien zadziałać urok, ale bajera Sweet Talkera to wytarta gadka, a samo brzmienie jest w nieprzyjemny sposób znajome. Wkradło się tam zbyt dużo popowych uproszczeń, co w efekcie zamiast uprzyjemniać doznania (bo co proste, to przyjemne), wyłącznie irytuje.

Mimo wszystko liczę na to, że w całości płyta nabierze właściwych kolorów i single przestaną razić swoją infantylnością. Olly Alexander ma u mnie szansę i czystą kartę. Krzyżyka na nim nie stawiam – czekam na pełnowymiarową perspektywę.

Album Night Call ukaże się już 7 stycznia. Preorder i pre-save płyty znajdziecie pod tym linkiem.

Years & Years and Galantis – Sweet Talker

Years & Years, czyli solowy projekt Olly’ego Alexandra właśnie wypuścił kolejny singiel zapowiadający album Night Call. Sweet Talker mówi dobrze, ale robi skok w bok i oddala się od poziomu muzyki z wcześniejszych płyt. Poprewolucja To, że Olly Alexander zawiesił działalność zespołu i postanowił wydawać muzykę jako Years & Years na własną rękę mogło fanów […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →