#WzywamyPosiłki – wyjątkowa akcja społeczna dla polskich lekarzy

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

#WzywamyPosiłki to wyjątkowa akcja społecznościowa, która zaraża pomocą. Jej inicjatorem jest Maciej Woć - manager wielu popularnych polskich artystów.

Jako manager muzyczny, Maciej Woć w obecnej sytuacji z pewnością ma pełne ręce roboty. Przesuwane lub odwoływane trasy koncertowe i premiery płyt to tylko początek rzeki problemów, która spłynęła na branżę muzyczną wraz z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Razem przeciwko epidemii koronawirusa

Na szczęście wciąż mamy ludzi, którzy mimo trudnej sytuacji nie tracą werwy, energii, ciekawych pomysłów i wiary w to, że wspólnymi siłami możemy naprawić obecną sytuację. Jedną z takich osób jest właśnie Maciej Woć, który już w pierwszych dniach kwarantanny i wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem zainicjował na sowich profilach w social mediach akcję #WzywamyPosiłki.

#WzywamyPosiłki na pomoc służbie zdrowia

Akcja jest skierowana do największych bohaterów ostatnich dni, czyli lekarzy wytrwale pracujących w szpitalach zakaźnych i walczących z koronawirusem. Ci ludzie kładą na szali swoje zdrowie i życie, aby ratować chorych i jak najszybciej zwalczyć epidemię SARS-CoV-2. Ich zmiany często trwają po kilkadziesiąt godzin, co wyjątkowo poruszyło inicjatora akcji #WzywamyPosiłki.

W ramach społecznego wsparcia lekarzy, Maciej Woć, po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu na temat tego, czego najbardziej potrzeba aktualnie w szpitalach i co realnie możemy im dać jako zwykli obywatele, poprosił społeczność internetową o zaangażowanie się w dostarczanie do szpitali posiłków dla pracujących w nich lekarzy.

wzywamy posiłki

#WzywamyPosiłki – akcja, która zaraża pomocą

Akcja rozrosła się do ogromnych rozmiarów w ekspresowym tempie. Dołączyły do niej takie firmy jak McDonald’s, KFC, Buger King, Pizza Hut, Starbucks, On Lemon, Fit Concept, Maczfit, Fit Food, Fever, restauracje: Amalia Brasserie, Wavelove, 7kuchni.pl, Kuchnia Polska „Gąska”, Trattoria Pergamin – Nullo oraz firmy kateringowe: Food Harmony i Luki Fit Food. Ta lista wciąż rośnie!

Tylko w ciągu pierwszych godzin akcji do polskich szpitali dostarczono 2417 BEZPŁATNYCH posiłków dla personelu medycznego. To niesamowita inicjatywa obywatelska, tak potrzebna w obecnej sytuacji!

#WzywamyPosiłki – sprawdź, jak możesz pomóc!

Osoby stojące za inicjatywą #WzywamyPosiłki apelują jednak, aby mimo szczerych chęci pomocy wielu osób nie organizować dowozów posiłków do szpitali na własną rękę. Takie działanie może przyczynić się do nieumyślnego rozszerzania epidemii koronawirusa. Wszelkie informacje na temat tego, jak możecie się zaangażować w akcję #WzywamyPosiłki i pomóc lekarzom znajdziecie na oficjalnej stronie www.wzywamyposilki.pl.

wzywamy posiłki

#WzywamyPosiłki to wyjątkowa akcja społecznościowa, która zaraża pomocą. Jej inicjatorem jest Maciej Woć – manager wielu popularnych polskich artystów. Jako manager muzyczny, Maciej Woć w obecnej sytuacji z pewnością ma pełne ręce roboty. Przesuwane lub odwoływane trasy koncertowe i premiery płyt to tylko początek rzeki problemów, która spłynęła na branżę muzyczną wraz z rozwojem epidemii […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: