Wystartował plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2020


21 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sztos, XD, dzban, alternatywka, a może coś innego? Jakie w tym roku było najpopularniejsze Młodzieżowe Słowo Roku? Wybierzcie je sami!

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku startuje po raz kolejny

Czas wybrać najbardziej popularne słowo roku wśród młodzieży. Coroczny plebiscyt Państwowego Wydawnictwa Naukowego, organizowany we współpracy z projektem Słowa klucze w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych, startuje po raz kolejny.

Już po raz piąty Wydawnictwo Naukowe PWN wyłoni najpopularniejsze słowa, określenia lub wyrażenia, używane przez szerokorozumianą młodzież. W poprzednich plebiscytach na prowadzeniu były takie określenia jak sztos, XD, dzban, alternatywka, jesieniara, ogarnąć się, masny, eluwina, czy beka. Wyrazy te na dobre zadomowiły się nie tylko w slangowym słowniku młodzieży, ale kojarzy je już niemal każdy z nas.

młodzieżowe słowo roku 2020

„Sasin” Młodzieżowym Słowem Roku 2020?

Jaki wyraz zostanie tegorocznym laureatem? Propozycji jest wiele, a wśród nich chociażby byczq, bump, czy foliarz, choć najbardziej kontrowersyjnym kandydatem, a zarazem mającym największe poparcie wśród głosujących jest – sasin, którego definicję tłumaczy się jako: jednostka opisująca 70 milionów.

Młodzieżowe słowo roku nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze! Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości.

młodzieżowe słowo roku 2020

Wybierz Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Aby mieć wpływ na ostateczne wyniki plebiscytu, weźcie udział w głosowaniu, które znajdziecie na stronie sjp.pwn.pl. Swoje propozycje zgłaszajcie do 30 listopada. Laureata Młodzieżowego Słowa Roku poznamy na początku grudnia. Co obstawiacie?

Sztos, XD, dzban, alternatywka, a może coś innego? Jakie w tym roku było najpopularniejsze Młodzieżowe Słowo Roku? Wybierzcie je sami! Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku startuje po raz kolejny Czas wybrać najbardziej popularne słowo roku wśród młodzieży. Coroczny plebiscyt Państwowego Wydawnictwa Naukowego, organizowany we współpracy z projektem Słowa klucze w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Kultury Ojczysty […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.