STILL CORNERS

8 czerwca 2019, Sobota

Blue Note Jazz Club

Kościuszki 76/78, Poznań

Start: godz. 19:00

Podziel się:

STILL CORNERS

Still Corners, czyli synth popowa rewelacja ze stajni Wrecking Light Records i Sub Pop po raz pierwszy wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 8 czerwca 2019  w Poznaniu. Brytyjczycy będą promować swój album „Slow Air” wydany w 2018 roku.

STILL CORNERS (Londyn, UK/ Wrecking Light Records, Sub Pop) – 80’s synth pop

https://www.facebook.com/stillcorners/
https://www.stillcorners.com/

W muzyce Still Corners możemy usłyszeć wpływy obejmujące kosmiczne eksperymenty Vangelisa, ekspansywne, kinowe dźwięki Ennio Morricone iraz efektowny synth pop z lat 80. Still Corners to projekt Grega Hughesa i Tessy Murray. Grupa powstała niedługo po amerykańskiej ekspedycji Hughesa, który przypadkiem spotkał Murray na londyńskim dworcu kolejowym w 2009 roku.

W 2010 r. Still Corners wydali single „Don’t Fall in Love” i „Wish” na 7” dzięki brytyjskiej wytwórni The Great Pop Supplement. Temu wszystkiemu towarzyszył teledysk do utworu „Wish” w reżyserii Lucy Dyson. Sprzedając wszystkie 700 egzemplarzy w ciągu jednego dnia, Sub Pop zwrócił należytą uwagę i szybko podpisał kontrakt z grupą. Ich pierwsza pełnowymiarowa płyta „Creatures of a Hour” została wydana przez Sub Pop w 2011 roku. Do czasu swojego drugiego krążka w 2013 roku, Still Corners przeniósł uwagę z lat 60. na rzecz bardziej śliskiego, bardziej ’80-tonowego brzmienia. Kolejne wydawnictwo Sub Pop, „Strange Pleasures” zawiera przebojowy singiel „Fireflies” (Pitchfork, Best New Track) i hit typu „The Trip”.

Aby nagrać swój trzeci album, Murray i Hughes przenieśli się z Londynu na angielskie wybrzeże. Poruszoni intensywnym ciemnym kolorem wody, nazwali zestaw piosenek Dead Blue. Album, w którym znalazł się inspirowany przez Briana Wilsona singiel „Lost Boys”, został wydany we własnym sumptem Wrecking Light Records przez Still Corners we wrześniu 2016 roku i był najwyżej ocenianym albumem popowym w The Line of Best Fit w 2016 roku.

Still Corners powróciło w 2018 roku z nowym albumem „Slow Air”. Wywołując klimatyczne dźwięki „Slow Air” kontynuuje podróż zespołu z bujnym, eterycznym albumem inspirowanym gorącem Ameryki na zachodzie.

„Chcieliśmy usłyszeć piękną gitarę i perkusję, a także coś zupełnie nieokreślonego w połączeniu z klasycznym klimatem pisania piosenki.” Zawsze staramy się uzyskać dźwięk, który słyszymy w sobie. Nazwa „Slow Air” przywołuje mi nastrój albumu – stały, niesamowity i piękny „. Tessa Murray.

„Black Lagoon” – https://www.youtube.com/watch?v=LpbrvJzHITU
„The Trip” – https://www.youtube.com/watch?v=V5YOhcAof8I
„The Message” – https://www.youtube.com/watch?v=p50k_kklM7g
„Endless Summer” – https://www.youtube.com/watch?v=Wvgb-HkxGaw

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także