Red Bull Konkurs Lotów 2019

3 sierpnia 2019, Sobota

Skwer Kościuszki

Array, Gdynia

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Red Bull Konkurs Lotów to zmagania domorosłych lotników, którzy na własnoręcznie zbudowanych machinach latających skaczą z 6 m rampy do wody. Wygrywa załoga, która uzyska najlepsze noty od sędziów. Liczy się nie tylko odległość oraz prezentacja zespołu na rampie, ale również kreatywność samej konstrukcji. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 1500 drużyn z całej Polski, z których sędziowie wyłonili 40 szczęśliwców.

Ogólnopolski finał Red Bull Konkurs Lotów odbędzie się 4 sierpnia 2019, a w jury zasiądą m.in.: Adam Małysz, Łukasz Czepiela, Natalia Nykiel, Filip Chajzer, Tomasz Rożek, Alan Andersz, Adam Zdrójkowski, Jakub Przygoński, Joanna Jóźwik, Andrzej Bargiel, Justyna Święs, Kuba Karaś…

Zawody rozegrane zostaną na specjalnej rampie przy Skwerze Kościuszki.

HARMONOGRAM (4 sierpnia 2019),
👉 godz. 11:45: pokazy lotnicze
👉 godz. 12:00: start finału Red Bull Konkurs Lotów
👉 godz. 17:30: przewidywane zakończenie zawodów

Szereg atrakcji czeka na przebywających w Gdyni już W SOBOTĘ:

3 sierpnia na plaży miejskiej stanie mobilna scena Red Bull Music.

👉 od 18:00 zagra zespół The Dumplings
👉 o 20:00 swój koncert rozpocznie Natalia Nykiel

Występy artystów przedzielą pokazy lotnicze nad zatoką.

Na gdyńskim niebie zobaczyć będzie można międzynarodową ekipę The Flying Bulls. Piloci zaprezentują jedne z najbardziej kultowych samolotów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Jedyny w Europie, wciąż latający, myśliwiec P-38 „Lighting”; bombowiec B-25J „Mitchell”; zaprojektowany z myślą o amerykańskich lotniskowcach, charakteryzujący się składanymi skrzydłami F4U-4 „Corsair” oraz pierwszy w kolekcji The Flying Bulls i jednocześnie najmłodszy w tej zabytkowej eskadrze, T-28B „Trojan”, to jedne z naprawdę nielicznych egzemplarzy tych modeli na świecie. Tak jak przed czterema laty, nie zabraknie akrobacyjnego helikoptera Bölkowa Bo 105.

Z kolei mistrz świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, Łukasz Czepiela pokaże wiązanki akrobacji za sterami najmocniejszej maszyny akrobacyjnej w Polsce – Edge’a 540T.


Zobacz także