Moriah Woods [USA] + Izzy And The Black Trees – Wrocław

20 września 2019, Piątek

D.K. Luksus

Wita Stwosza 16, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Moriah Woods [USA]
Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastając, będąc otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, Moriah została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, czy Chelsea Wolfe. Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folk’u oraz country oraz dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią.

Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo jak i również z zespołem The Feral Trees. Z czasem wykonania solowe zostały urozmaicone o zespół, co w konsekwencji zaowocowało jej pierwszym studyjnym albumem w 2016 roku pt. „The Road To Some Strange Forest”. Na wrzesień 2019 zapowiadana jest premiera nowej płyty Moriah Woods pt. ‚Old Boy’.

‚Old Boy’Live Session:
https://www.youtube.com/watch?v=-KvdDSnPsuA

YouTube: https://www.youtube.com/moriahwoodsmusic
Bandcamp: https://moriahwoods.bandcamp.com/
Facebook https://www.facebook.com/Moriahwoodsmusic/

Izzy And The Black Trees [PL]
W występach Izzy i czarnych drzew dominuje punkowa energia przeplatana delikatniejszymi momentami oraz nutką psychodelii – the Pixies, Patti Smith band, Nick Cave, to niektóre skojarzenia publiczności, która miała już okazję zobaczyć zespól na żywo. Kwartet zarejestrował w studio swoją pierwszą EPkę, gdzie amerykański folk łączy się z gitarowymi riffami spod znaku Sonic Youth, wszystko to pod wodzą charyzmatycznego głosu wokalistki.

W tym roku zespół zagrał na ENEA Spring Break festival oraz Westway Lab w Portugalii, który odwiedzili w ramach programu INES Talent. Koncert zagrany w samym środku morskiej nawałnicy na festiwalu Fląder FEST w Gdańsku przejdzie zapewne do tych legendarnych:
„Za plecami, od południowej strony DJ gra smooth techno, przed nami BAŁTYK NOCĄ błyska się, od Wschodu wkurwia Dezejtej, ale szczęśliwie z zachodu nadciąga burza. Kryjemy się przy DJu, Jah w końcu wysyła nas outside za potrzebą i wtedy ONI dźwiękami ściągają nas, na molo, najlepszy koncert: Izzy and the Black Trees. Coś między Blondie a PJ Harvey. Zawodowo jechali. Miłość od pierwszego wejrzenia. Bez fałszów. Szkoda tylko że wszystko po angielsku ale może w końcu zaczną po polsku. Kto wie.”
Karol Schwarz z Nasiono Records

Za sobą mają również koncerty z Chelsea Wolfe (support), Esben and the Witch, Fertile Hump, the Underground Youth oraz Medicine Boy – wspólny koncert w Warszawie.


Zobacz także