kadr z klipu do utworu „No Competition”

Wiz Khalifa inwestuje w rynek grzybiarski i rusza z własną marką


18 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wiz Khalifa postanowił wejść na rynek grzybiarski. Jego marka Mistercap’s oferuje m.in. boczniaki czy shitake do samodzielnej uprawy.

Zrób to sam

Od kilku lat coraz mocniej promuje się grzyby jadalne. Mówi się o nich, jako o wartościowym elemencie diety ze względu na korzyści zdrowotne, jakie przynoszą człowiekowi. I faktycznie, grzyby stają się coraz bardziej popularne. Wystarczy wspomnieć, że według statystyk ze Stanów Zjednoczonych sprzedaż grzybów w 2021 i 2022 roku wzrosła o 32% względem poprzednich lat. Z tendencji zwyżkowej najwyraźniej skorzystać zamierza Wiz Khalifa.

Raper postanowił zainwestować swoje pieniądze i otworzyć firmę Mistercap’s. Oferuje ona zestawy do samodzielnej uprawy grzybów, których można doglądać w domu. Do sprzedaży trafiły m.in. boczniaki, shitake czy soplówka jeżowata (ang. lion’s mane). Zgodnie z informacją prasową 2% kwoty z każdego zakupu jest przeznaczane na wspiera organizację non-profit Fungi Foundation edukującą w zakresie korzyści płynących z jedzenia grzybów. Wiz Khalifa udzielił krótkiego komentarza dotyczącego nowej gałęzi swojej działalności:

Grzyby są obecnie ważne zarówno w przestrzeni naukowej, jak i konsumpcyjnej. To jeden z bardziej aktualnych tematów, po prostu dużo się z nimi dzieje. A wyprzedzanie trendów w obszarach, w które naprawdę wierzę, zawsze było częścią mojej marki i mojej osobowości.

Wszyscy kojarzący Wiza Khalifę z narkotykami, widząc jego ksywkę obok słowa „grzyby”, prawdopodobnie oczekiwali informacji o halucynogenach. Tych raper nie wprowadził do sprzedaży, chociażby z racji na fakt, że ich sprzedaż jest nielegalna w większości stanów USA. Chociaż patrząc na to, że w Oregonie w styczniu 2023 zalegalizowano sprzedaż i konsumpcję psylocybiny (oczywiście pod pewnymi restrykcjami), może się okazać, że i w tę stronę podąży firma rapera – tym bardziej jeśli więcej stanów zdecyduje się na podobny krok.

Wiz Khalifa inwestuje w rynek grzybiarski i rusza z własną marką
Produkty marki Mistercap’s

Wiz Khalifa postanowił wejść na rynek grzybiarski. Jego marka Mistercap’s oferuje m.in. boczniaki czy shitake do samodzielnej uprawy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Zrób to sam Od kilku lat […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →