fot. materiały promocyjne

Polska zwrotka w nowym utworze Jaskra w serialu „Wiedźmin”!


15 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Percival Schuttenbach nagrali utwór do trzeciego sezonu serialu Wiedźmin. Polski zespół współpracował z CD Projekt przy muzyce do gry na podstawie powieści Sapkowskiego. Fanom spodoba się The Ride of the Witcher, jedna z piosenek barda Jaskra.

Wiedźmin i zespół Percival Schuttenbach

Po premierze gry Wiedźmin 3: Dziki gon wszyscy (w tym sanah) śpiewali piosenkę Wilcza zamieć (Pieśń Priscilli), w której zgłębione zostało uczucie Geralta do Yennefer. Ścieżka dźwiękowa, którą w dużej mierze stworzyli kompozytorzy Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński, zbudowała unikalny klimat kultowej gry. Artyści wykorzystali w niej elementy muzyki folkowej i słowiańskiej ludowości. W tworzeniu utworów ze studiem współpracował polski zespół folkmetalowy Percival Schuttenbach. Możemy usłyszeć ich w Silver For Monsters…, …Steel For Humans czy The Nightingale. Duet – Mikołaj Rybacki i Katarzyna Bromirska – od zawsze silnie inspirował się Andrzejem Sapkowskim oraz jego sagą Wiedźmin. Nazwa zespołu nawiązuje do gnoma Percivala Schuttenbacha, jednej z postaci występujących w książkach.

Nic dziwnego, że po raz kolejny możemy usłyszeć współpracę polskiej grupy z twórcami serialowej adaptacji Wiedźmina. W trzecim sezonie produkcji Netfliksa usłyszymy utwór, współtworzony przez folkmetalowych artystów.

Wiedźmin sezon 3 premiera
kadr z serialu „Wiedźmin”

Jaskier śpiewa utwór z polską zwrotką

Już 29 czerwca zobaczymy pierwszą część trzeciego sezonu serialu Wiedźmin. Przyjaciel Geralta z Rivii, czyli tytułowego Wiedźmina – po raz ostatni w tej roli zobaczymy na ekranie Henry’ego Cavilla, którego zastąpi Liam Hemsworth – bard Jaskier (Joey Batey) w każdym sezonie śpiewa swoje utwory. Widzowie byli zachwyceni serialowymi piosenkami Burn Butcher Burn czy The Fishmonger’s Daughter. Czas na nowy przebój – The Ride of the Witcher.

W piosence usłyszymy nie tylko odtwórcę roli Jaskra oraz kompozytora Josepha Trapanese’a, ale również polski zespół Percival Schuttenbach. Choć Batey przez cały utwór śpiewa po angielsku, w pewnym momencie można usłyszeć polskie wersy, m.in. mroczne, repetetywne głosy: „Szumią lasy szumią”. Posłuchajcie!

Percival Schuttenbach nagrali utwór do trzeciego sezonu serialu Wiedźmin. Polski zespół współpracował z CD Projekt przy muzyce do gry na podstawie powieści Sapkowskiego. Fanom spodoba się The Ride of the Witcher, jedna z piosenek barda Jaskra. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →