kadr z serialu „Wiedźmin”

Mocna teoria, dlaczego Henry Cavill nie zagra już Wiedźmina


05 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wywiad z Henrym Cavillem i pogłoski z planu zdradzają, dlaczego aktor zrezygnował z roli Geralta z Rivii w serialowej ekranizacji Wiedźmina.

Wiedźmin bez Cavilla

Zwiastun 3. sezonu Wiedźmina wywołał skrajnie negatywne reakcje wśród widzów serialu. Produkcja Netflixa odwróciła od siebie fanów oryginału, gdy w poprzednim sezonie zaczęła zdecydowanie odbiegać od źródła, co zaburzyło logikę fabuły serialu, urwało wątki, a także obniżyło jakość postaci.

Główną serię Wiedźmina na Netfliksie ratował dotychczas uwielbiany przez widzów odtwórca roli tytułowego Geralta z Rivii, Henry Cavill. Niedawno zapowiedział jednak, że nadchodzący sezon produkcji będzie jego ostatnim. Odszedł z serialu, stracił również rolę Supermana i skupił się na innych projektach, w tym adaptacji gry Warhammer 40,000. W Wiedźmina wcieli się zamiast niego aktor Liam Hemsworth.

Andrzej Sapkowski o „Wiedźminie” od Netfliksa i szansach na nowe powieści
kadr z serialu „Wiedźmin”

Powód odejścia aktora

Patrząc na negatywne recenzje drugiego sezonu Wiedźmina, a także jego prequela, miniserialu Wiedźmin: Rodowód, który zebrał jedne z najniższych not w historii platformy, trudno dziwić się, że aktor zrezygnował. Dotychczas nie potwierdził jednak powodu, dla którego nie zobaczymy go już w Wiedźminie.

Po ogłoszeniu informacji do mediów zaczęły docierać głosy o tym, że Cavill miał być problematyczny we współpracy. Chodziło o konflikty z ekipą filmową, zmienianie scenariusza, a także bycie opryskliwym dla showrunnerki produkcji. „Próbował podważać jej wizję i wprowadzać zmiany w ostatniej chwili, bez informowania kogokolwiek. Każdy, kto pracuje w branży wie, że to powoduje ogromne problemy” – czytamy w „Bounding into Comics”.

Aktor miał odmawiać grania niektórych scen oraz zmieniać dialogi bez konsultacji z twórcami, co ostatecznie doprowadziło do niezgody i zerwania współpracy.

Za duża miłość do Wiedźmina?

Nie od dziś wiadomo, że Cavill jest zagorzałym fanem materiału źródłowego – zarówno książek Sapkowskiego, jak i gry komputerowej CD Projekt. Gdy tylko usłyszał, że powstanie serial, miał błagać showrunnerów o to, by odegrać główną rolę. Fani są przekonani, że pasja do oryginału doprowadziła do zrezygnowania z roli.

„Chodzi bardziej o mnie – z pewnością jeśli chodzi o Supermana i Wiedźmina, to są postacie, z którymi dorastałem i które kocham. Chcę przedstawiać je w możliwie najdokładniejszy sposób” – tłumaczył w wywiadzie z portalem „Collider”. Poniekąd potwierdził w nim plotki z planu.

Jestem najbardziej irytującym facetem na planie, ponieważ mówię: »Eee, przepraszam, zdajesz sobie sprawę, że to powinno się wydarzyć« i »nie zrobiliby tego« i »nie czytałeś tego, a to byłoby niemożliwe«

– tłumaczył aktor.

Zaznaczył również, że nie grał tego, co wydawało mu się nierealne dla bohatera. Henry mówił w wielu wywiadach o tym, jak bardzo był oddany oryginalnym książkom Andrzeja Sapkowskiego, podczas gdy scenarzyści serialu podobno nie byli tak chętni

Według niepotwierdzonych doniesień Henry Cavill miał od pewnego czasu generować konflikty z ekipą, wprowadzając na własną rękę i bez uprzedzenia kogokolwiek innego zmiany w scenariuszu oraz zachowując się w nieodpowiedni sposób. Ostatnio podobne zaangażowanie względem swojej postaci pokazała Jenna Ortega, mówiąc o wcielaniu się w rolę Wednesday.

Wiedźmin – kiedy 3. sezon?

Trzeci sezon Wiedźmina pojawi się na Netfliksie w dwóch częściach – pierwszą zobaczymy już 29 czerwca 2023 roku, a kolejną 27 lipca. Fabuła skupia się przede wszystkim na magicznym szkoleniu Ciri (Freya Allan) przez Yennefer (Anya Chalotra) i Geralta. Trzej bohaterów żyje w ukryciu i unika niebezpiecznych intryg w swoim świecie.

Wywiad z Henrym Cavillem i pogłoski z planu zdradzają, dlaczego aktor zrezygnował z roli Geralta z Rivii w serialowej ekranizacji Wiedźmina. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Wiedźmin bez Cavilla […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →