Troy Baker w „The Last of Us” (fot. HBO)

Widzieliście już nowe „The Last of Us”? To stąd znacie aktora, który zagrał postać Jamesa

Podziel się newsem:

W nowym odcinku serialu HBO Troy Baker zagrał jedynie epizod, ale jest jedną z najważniejszą postaci w uniwersum The Last of Us.

Pedro i Bella

W kontekście zbliżającego się nieubłaganie do końca pierwszego sezonu The Last of Us sporo mówi się o odtwórcach głównych ról. Znajdujący się obecnie na absolutnym szczycie Pedro Pascal (któremu poświęciliśmy oddzielny tekst) i zyskująca z odcinka na odcinek Bella Ramsey bezsprzecznie dokładają cegiełkę do potencjalnej kultowości tej produkcji. Twórcy serialu zadbali jednak o to, żeby drugi aktorski plan był równie interesujący.

Mocny drugi plan

Jeśli chodzi o bardziej rozpoznawanych aktorów i aktorki, to widzieliśmy już m.in. Nicka Offermana i ​​Murraya Bartletta w pamiętnym odcinku numer 3, a także Melanie Lynskey i Storm Reid. Ta pierwsza wcieliła się w liderkę ruchu oporu Kathleen, druga zagrała w retrospekcji Riley, najbliższą przyjaciółkę Ellie. Ale jest też w serialu miejsce dla tych, którzy przyłożyli rękę do popularności świata The Last of Us zanim jeszcze powstała serialowa adaptacja – aktorów dubbingowych występujących wcześniej w grze.

Troy Baker – skąd możemy go kojarzyć?

Jednym z takich aktorów jest Troy Baker, który pojawił się w 8. odcinku serialu i wcielił się w Jamesa, prawą rękę niejakiego Davida (w tej roli Scott Shepherd) – pobożnego przywódcę pewnej społeczności. Dochodzący jeszcze do siebie po odcinku szóstym Joel i niepowstrzymana Ellie natrafiają na nich podczas mroźnej zimy i wchodzą z nimi w konflikt. James nie do końca jest negatywną postacią, raczej mocno skomplikowaną – twórcy The Last of Us zapewne potrzebowali do tej roli kogoś doświadczonego. I znaleźli. A skąd możemy kojarzyć Bakera? Z The Last of Us właśnie – w 2013 roku podłożył głos w pierwszej części kultowej gry, na podstawie której powstał serial. Wcielił się w… Joela. Główną postać tego uniwersum.

The last of us Troy Baker
Troy Baker w „The Last of Us” (fot. HBO)

Neil [Druckmann, współtwórca gry i serialu – przyp. red] nieśmiało zajawił mi potencjalną rolę. Powiedział, że mają dla mnie postać, jeśli jestem zainteresowany. Ale jeśli nie, to nie ma problemu. A ja mu na to: „Stary, jeśli tylko jest coś dla mnie…”. Byłem przekonany, że zagram clickera. Więc jest to spory upgrade [śmiech]. Byłem przeszczęśliwy. A potem, kiedy czytałem scenariusz z rolą Jamesa, pomyślałem, że jest to jednak wyzwanie.

– mówił niedawno Baker w rozmowie z „Deadline”.

Znany z gier i DC

Troy Baker znany jest nie tylko z The Last of Us. To znany w branży aktor głosowy i performer motion capture, który pojawił się w takich produkcjach, jak BioShock Infinite, Final Fantasy XIII, Uncharted 4: Kres złodzieja czy God of War. Często występuje też w animacjach z uniwersum DC, gdzie wciela się zarówno w Jokera, jak i Batmana.

Z gry do serialu

Oprócz Bakera, w serialu The Last of Us pojawili się inni aktorzy znani z kultowej gry. To m.in.
Merle Dandridge, która powtórzyła swoją rolę przywódczyni Świetlików, Marlene, a także Jeffrey Pierce. Ten ostatni w grze podkładał głos pod brata Joela, Tommy’ego, a w serialu zagrał lojalnego podwładnego wspomnianej wcześniej Kathleen. Wiadomo też, że zobaczymy na ekranie Ashley Johnson, odtwórczynię rolie Ellie w grze. Pojawi się prawdopodobnie w finałowym odcinku serialu HBO i zagra matkę Ellie. Można było wcześniej dotrzec ją w oficjalnym zwiastunie produkcji, który pojawił się pod koniec 2022 roku. Więcej o Troyu Bakerze i kulisach powstawania najnowszego odcinka The Last of us można dowiedzieć się z poniższego materiału:

W nowym odcinku serialu HBO Troy Baker zagrał jedynie epizod, ale jest jedną z najważniejszą postaci w uniwersum The Last of Us. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →