kadr z serialu „Westworld"

To koniec „Westworld”. HBO kasuje serial


06 listopada 2022

Podziel się newsem:

Ceniony serial Westworld został skasowany przez HBO. Stało się to pomimo chęci producentów, by stworzyć jeszcze jeden, ostatni sezon.

Anulowany przed zakończeniem

A więc to koniec. Fani serialu Westworld nie doczekają się piątego sezonu, mającego jednocześnie zamykać opowiadaną w nim historię. HBO podjęło decyzję o skasowaniu produkcji Jonathana Nolana i Lisy Joy. Nieoficjalnie mówi się, że powodem był spadek ocen 3. i 4. sezonu serialu. Mimo wszystko jestto zaskoczenie, patrząc na to, że Westworld jest jedną z najpopularniejszych produkcji HBO. Jonathan Nolan przyznał tylko, że planowali już ostatnią, piątą odsłonę serialu. Szerzej o całej sytuacji wypowiedziała się Lisa Joy:

Nadal prowadzimy rozmowy z siecią. Mamy wielką nadzieję, że [kolejny sezon – przyp. red.] powstanie. Jonah i ja zawsze mieliśmy w głowach zakończenie, do którego mamy nadzieję doprowadzić

– napisała Lisa Joy.

Trailer czwartego sezonu Westworld

Spadająca oglądalność

Według doniesień „Hollywood Reporter” produkcja piątego sezonu została zatrzymana już ponad dwa miesiące temu, jednak HBO postanowiło poczekać na odbiór czwartego. Wyniki były jednak rozczarowujące. Każdy kolejny odcinek Westworld z 2022 roku oglądało ok. 4 milionów osób, co jest drastycznym spadkiem poziomu względem 1. sezonu – wtedy każdy odcinek oglądało ok. 12 milionów osób. Do anulowania serialu z pewnością przyczyniły się także ogromne koszty jego produkcji. Pierwsza odsłona serii, z budżetem szacowanym na 100 milionów dolarów, była jedną z najdroższych w historii seriali. Z kolei 4. sezon, zawierający o dwa odcinki mniej (zamiast 10 miał ich 8), miał kosztować aż 160 milionów dolarów. Dla porównania jest to o 35 milionów dolarów więcej niż w przypadku aktualnego największego hitu HBO, Rodu smoka, którego odcinki w samych Stanach Zjednoczonych oglądało średnio ok. 29 milionów widzów.  

Ceniony serial Westworld został skasowany przez HBO. Stało się to pomimo chęci producentów, by stworzyć jeszcze jeden, ostatni sezon. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →