Westworld powraca! Mamy zwiastun trzeciego sezonu


21 lutego 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Już w marcu widzowie zobaczą dalszą historię Dolores, Maeve i Bernarda. HBO właśnie podzieliło się zwiastunem trzeciego sezonu Westworld.

Westworld, S03. Z Dzikiego Zachodu do miasta przyszłości

Futurystyczna wizja nakreślona w fabule serialu Westworld zawładnęła wyobraźnią światowej publiczności. Serial HBO stał się jednym z najchętniej oglądanych cykli internetowej platformy amerykańskiego giganta medialnego, należącego do WarnerMedia.

Opowieść inspirowana filmem Świat Dzikiego Zachodu z 1973 w reżyserii Michaela Crichtona, cieszy się gigantyczną popularnością. Prócz samej fabuły, na sukces Westworld niewątpliwie wpłynęła świetna produkcja. W doskonały sposób oddano niesamowitą hybrydę. Połączono w niej Stany Zjednoczone z okresu przełomu XIX i XX wieku oraz świat przyszłości, pełny zaawansowanych technologii.

Twórcom serialu udało się namówić do udziału w dwóch pierwszych sezonach znakomite grono aktorów. Wystarczy wymienić takie postacie jak Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, James Marsden, Thandie Newton i Rodrigo Santoro.

Westworld, S03. Aaron Paul i Vincent Cassel dołączają do obsady

Premiera trzeciego sezonu Westworld zaplanowana została na 15 marca. Tymczasem od miesięcy pojawiają się nowości związane z fabułą i nowymi postaciami. Do obsady serialu dołączyli m.in. znany z Breaking Bad Aaron Paul czy Vincent Cassel.

Westworld 3 – Aaron Paul

HBO przedstawiło także pierwszy zwiastun trzeciej serii Westworld. Zgodnie z wydarzeniami z poprzedniego sezonu, hosty wydostają się z Parku i trafiają do zewnętrznego świata. Nowa przestrzeń nie kończy jednak dawnych sporów. Dolores i Maeve będą walczyć nie tylko o przetrwanie, ale i między sobą… Zobaczcie sami!

Westworld – Sezon 3 – Trailer

Westworld, S03. Evan Rachel Wood w jednym rzędzie z Hopkinsem i Harrisem

Wśród mnóstwa informacji krążących wokół trzeciego sezonu Westworld, pojawiła się m.in. wiadomość dotycząca płacy Evan Rachel Wood. Od pierwszego sezonu, aktorka odpowiada za rolę Dolores, jednej z głównych postaci serialu. Amerykanka słynie z mocnych publicznych wypowiedzi. Krótko po tragicznej śmierci Kobe’go Bryanta, jednego z najwybitniejszych koszykarzy wszech czasów, podkreśliła, iż prócz jego sportowego dorobku nie należy zapominać o tym, iż Bryant został oskarżony o gwałt. Sytuacja, która była przedmiotem rozprawy, była określana przez Bryanta jako dobrowolne zbliżenie. Jednak on sam wielokrotnie przepraszał za swoje zachowanie kobietę podającą się za ofiarę. Sprawę ostatecznie wycofano. Evan Rachel Wood sama w przeszłości dwukrotnie padła ofiarą gwałtu. Aktorka silnie działa na rzecz praw kobiet.

Twórcy Westworld zapowiedzieli, iż od trzeciego sezonu honorarium Evan Rachel Wood będzie równe stawkom, jakie otrzymują męskie gwiazdy serialu, Anthony Hopkins i Ed Harris. Jak przyznała Casey Bloys, szefowa HBO, jest to element polityki firmy mającej na celu prześwietlenie stawek we wszystkich produkcjach i ujednolicaniu stawek aktorów i aktorek. To pokłosie akcji #TimesUp, zapoczątkowanej przez Reese Witherspoon, która jako jedna z pierwszych zwróciła uwagę na problem rażących nierówności w wysokości zarobków mężczyzn i kobiet w branży filmowej.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: