fot. Ewelina Eris Wójcik

WaluśKraksaKryzys rusza w trasę i to może być niebezpieczne


30 lipca 2021

Podziel się newsem:

WaluśKraksaKryzys wreszcie będzie mógł w pełnym wymiarze narozrabiać na scenie. ATAK aż szesnaście razy zabrzmi na żywo, a artysta ze swoją płytą zagra również na największych tegorocznych imprezach. Nie możecie odpuścić jego koncertu, jeżeli kolekcjonujecie dziwaczne, acz satysfakcjonujące muzyczne wspomnienia.

WaluśKraksaKryzys gada mądrze, ale jest ostatni w kolejce, by mówić za pokolenie

Jego muzyka uderzyła we mnie hardo i właściwie uderza niezmiennie tak samo, obojętnie ile razy słuchałam już danego kawałka. Jest jakaś paraliżująca moc w tym brzmieniu i nie chodzi mi wcale o szarpanie się z gitarą i całą brudnawą otoczkę. Na przekór pierwszemu wrażeniu, szorstkości i tej niezbyt przyjemnej powierzchni, WaluśKraksaKryzys robi totalnie muzę dla wrażliwców. Bez tej wrażliwości ani rusz, bo basowa runda po prostu odbije się jak od ściany.

Jeśli Mateusz nie ukręci w sierpniu łba koncertom, to uważajcie na siebie i nie przeoczcie występów jednego z najgłośniejszych ostatnio debiutów na rockowej scenie. „Nadzieja gitarowego grania”, brutalnie szczery i paraliżująco celny WaluśKraksaKryzys wciąż odcina się etykietek w stylu „głos pokolenia” i upiera się, że jego muzyka to tylko „poezja na petardzie”, ale petardami są też jego koncerty. Warto sprawdzić, jak to się dzieje, że piątka kolesi uzbrojonych jedynie w gitary, bębny i gardła sieje takie spustoszenie pod sceną za każdym razem doprowadzając do energetycznego pogo?

– czytamy w informacji prasowej

Przeczytaj: WaluśKraksaKryzys: „Nie chcę wybijać się na łzawych historiach” – wywiad

WaluśKraksaKryzys trasa
fot. Ewelina Eris Wójcik

Trasa z albumem ATAK edycja rozszerzona

Lato w tym roku jest łaskawe, a na pewno łaskawsze niż sezon zimowy, czy wiosenny, kiedy kultura dogorywała i liczyła, czy przetrwa te kolejne miesiące. Koncerty są niejako remedium, a jeżeli teraz można się nachapać i po korek nadziać muzyką – róbmy to, bo nie wiadomo, co będzie dziać się później. Występ Walusia to jest totalne must have tych wakacji, szczególnie, że artysta będzie debiutować na scenie ze swoim nowym materiałem pełnym mięsa.

Przeczytaj: WaluśKraksaKryzys pisze brzydkie wiersze – recenzja albumu „ATAK”

UŚMIECH CHELSEA, posłuchaj singla

Tej trasy miało właściwie nie być, ale skoro jest jednak szansa zagrać tyle koncertów, to wypada tylko się cieszyć, bo jesień niepewna. Cieszą mnie występy na festiwalach, o których mogłem tylko pomarzyć, które też były poza zasięgiem Walusia-słuchacza, ale… jeszcze bardziej intrygują i elektryzują koncerty grane samodzielnie, jak ten w Szczecinie czy Lubaczowie. Dla mnie to największa satysfakcja zdobyć serca słuchaczy bez wielkiej produkcji, wielkich gwiazd dookoła i marki uznanego festiwalu za plecami. Wiem, że tak każdy mówi, ale weź pojedź gdzieś pierwszy raz w życiu i zagraj tam pierwszy raz… Wyjdź na scenę z kumplami, spójrz w oczy ludziom pod sceną i spraw, by domagali się k**wa bisów. To jest taka adrenalina i nomen omen – Kosmos, że tego nie da się opowiedzieć!  

Na takim Pol’and’Rocku – choć wciąż wiadomość, że tam gramy robi na mnie wrażenie, to jednak wiem, czego się spodziewać. Dostanę mniej niż godzinę  na scenie, odtąd dotąd. Kilka osób będzie mnie kojarzyć, reszta nie, większość jeszcze z namiotów nie wyjdzie… My staniemy na rzęsach z zaciśniętymi sercami. Jak się nie uda, to po mnie będą następni, więksi, lepsi. Wieczoru nikomu nie s*****olę. Natomiast mniejszy, ale własny, pełnowymiarowy, niemalże kameralny koncert tylko dla tych, którzy okazali jakieś choćby minimalne zainteresowanie… to dopiero są emocje. Coś jak w bójce, ale inaczej. Lepiej. Starsi koledzy, doświadczeni muzycy mówią mi, że te pierwsze razy są najlepsze w życiu…

– mówi Waluś

WaluśKraksaKryzys – rozkład jazdy letniej

 • Makowice – 29 lipca – Pol’and’Rock Festival (SOLD OUT)
 • Lubaczów – 31 lipca – FDKW Lubaczów
 • Kraków – 7 sierpnia – Męskie Granie (SOLD OUT)
 • Warszawa – 11 sierpnia – Lato na Pradze
 • Poznań – Scena nad Rusałką
 • Szczecin – 12 sierpnia – Kosmos
 • Gdańsk – 14 sierpnia – Soundrive
 • Elbląg- 15 sierpnia – Lato w Formie
 • Łódź – 20 sierpnia – Letnisko 2021 + afterparty w klubie Konkret (Waluś K.K. DJ set)
 • Kołobrzeg- 21 sierpnia – RoCK
 • TBA – 23 sierpnia
 • Żywiec – 27 sierpnia – Męskie Granie (SOLD OUT)
 • Radoszki – 28 sierpnia – KMINA is real festival
 • TBA – 6 września
 • Mińsk Maz. – 10 września – Festiwal Himilsbacha
 • Warszawa – 25 września – DOK Ursynów

Nie macie się nad czym zastanawiać – wybierzcie termin i obstawcie jeden z koncertów Walusia!

WaluśKraksaKryzys wreszcie będzie mógł w pełnym wymiarze narozrabiać na scenie. ATAK aż szesnaście razy zabrzmi na żywo, a artysta ze swoją płytą zagra również na największych tegorocznych imprezach. Nie możecie odpuścić jego koncertu, jeżeli kolekcjonujecie dziwaczne, acz satysfakcjonujące muzyczne wspomnienia. WaluśKraksaKryzys gada mądrze, ale jest ostatni w kolejce, by mówić za pokolenie Jego muzyka uderzyła […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →