Facebook/WaluśKraksaKryzys

WaluśKraksaKryzys w konsekwentnej ofensywie – posłuchajcie singla „UŚMIECH CHELSEA”


21 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

WaluśKraksaKryzys to band, który jest jak papier ścierny na naszym muzycznym rynku. Sam – szorstki, może nawet i nieprzyjemny, ale ostatecznie, nadaje gładki sznyt swojemu gatunkowi. UŚMIECH CHELSEA jest kolejnym singlem, który obcesowo obwieszcza płytę ATAK.

WaluśKraksaKryzys na twardo czy na miękko?

To artysta, który na bakier jest ze wszelkimi normami, czy zasadami. Zamiast iść z prądem, idzie pod prąd – i jak się okazuje, wielu pokochało go za tę brawurę. WaluśKraksaKryzys ma się naprawdę dobrze, wydając się tak, jak się wydaje. To znaczy, niesztampowo i zarazem nieironicznie. To dość zaskakujące, bo nieco brutalne rzępolenie i wrzaskliwa maniera rzadko kiedy aspirują do mainstreamu. A nawet jeśli – to podziemie i tak upomina się po swoje. W przypadku MiłegoMłodegoCzłowieka jest jednak zupełnie inaczej. Dlaczego?

Może to przez ten niepoprawny romantyzm. Może dlatego, że wierzchnia warstwa jego muzycznych treści kryje za sobą drugą. Albo dlatego, że Waluś intryguje i wywołuje dysonans poznawczy. Harde granie nie wymaże tego, że tkwi w nim jakiś pierwiastek delikatności.

WaluśKraksaKryzys singiel UŚMIECH CHELSEA płyta ATAK
fot. Artur Rawicz

WaluśKraksaKryzys – przedstawiciel samego siebie

Od jego debiutu z płytą MiłyMłodyCzłowiek minęły już dwa lata, a nowości są już na zakręcie. Osobiście przyznam, że czekam na nie z olbrzymią niecierpliwością, bo wśród muzyki, którą nazwałam sobie afterową, brakuje mi mocno nadania tematu na granie właśnie takie, okołonieestetyczne. Takie, co ma wspólny mianownik z rockiem i zdartym gardłem, ale jednocześnie nie idzie w bezpieczeństwo, ballady i solówki, które docelowo mają imponować. I tutaj są na szczęście zespoły takie, jak Noże, Bluszcz, czy Dziwna Wiosna. Każdy z tych bandów w mniejszym lub większym stopniu odstaje od reguł i działa na własnym polu, organicznie i od podstaw. Im rękę podaje również WaluśKraksaKryzys, flagowy przedstawiciel muzyki spotziemia, która mimo wszystko, znalazła sobie – miejsce na powierzchni.

WaluśKraksaKryzys singiel UŚMIECH CHELSEA płyta ATAK

Najnowszy singiel zapowiadający płytę ATAK, czyli UŚMIECH CHELSEA jest znowu – Walusiem w pigułce. Nie jest to jednak żaden zarzut powtarzalności, nie. Imponuje mi ta konsekwencja w eksploatowaniu formy, która jest trudna, jeżeli chodzi o przyswajalność. I muzycznie i tekstowo, bo artysta w żaden sposób nie daje nam wytchnienia, chociaż jego utwory skropione są odpowiednią dawką optymizmu.

UŚMIECHOWI CHELSEA towarzyszy ponadto klip, zrealizowany przez samego artystę, Macieja Głaza oraz Artura Rawicza. Na planie teledysku pojawił się ponownie Eurodanek, a także Patryk Łuszcz i Kuba Kopiczak. Ponadto, w rolę jednego z policjantów wcielił się Swiernalis.

„Potrzeba takiego obserwatora, który zwróci uwagę, że cesarz jest nagi” – wywiad ze Swiernalisem

Premiera albumu ATAK WalusiaKraksyKryzys zapowiedziana jest na ten piątek, 23 kwietnia. Album możecie zamówić na stronie Mystic Production.

WaluśKraksaKryzys – UŚMIECH CHELSEA 

WaluśKraksaKryzys to band, który jest jak papier ścierny na naszym muzycznym rynku. Sam – szorstki, może nawet i nieprzyjemny, ale ostatecznie, nadaje gładki sznyt swojemu gatunkowi. UŚMIECH CHELSEA jest kolejnym singlem, który obcesowo obwieszcza płytę ATAK. WaluśKraksaKryzys na twardo czy na miękko? To artysta, który na bakier jest ze wszelkimi normami, czy zasadami. Zamiast iść […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →